بهترین روش درمان خشکی مو

بهترین روش درمان خشکی مو

21 اردیبهشت ، 1401
کلینیک نگین ایران نوین
موهای سر یکی از قسمت های صورت است که میتواند تاثیر قابل توجهی را در زیبایی داشته باشد. البته باید به این نکته توجه کرد که فقط موهای سالم و خوش حالت میتوانند چنین تاثیری را در زیبایی موها داشته باشند و در صورتی که به دلایل مختلف زیبایی موها کاهش پیدا کند نه تنها باعث افزایش زیبایی نخواهد شد بلکه ممکن است زیبایی را هم کاهش دهند. خشکی مو یکی از این مشکلات است که زیبایی را تا حد زیادی کاهش می دهد اما درمان خشکی مو هم کار سختی نیست و در بسیاری از موارد می توان در کمترین زمان ممکن آن را انجام داد. برای درمان خشکی مو روش های مختلفی وجود دارد که بسیاری از آن ها را می توان در منزل انجام داد به همین دلیل وقت و هزینه ی زیادی را نمی طلبند. بهتر است بدانید خشکی موها در صورتی که برطرف شود موها را تا چند برابر زیباتر می کند به همین دلیل نباید از آن غافل شوید.

خشکی مو چه علتی دارد؟

خشکی مو می تواند دلایل مختلفی را داشته باشد. در برخی از موارد افراد به علت مشکلات ژنتیکی و داشتن زمینه ای ارثی دچار خشکی مو می شوند اما در بسیاری از موارد مراقبت نامناسب از موها باعث میشوند تا موها به شدت خشک شوند. از میان مراقبت های نامناسب می توان به شستوی نامناسب موها اشاره کرد. در واقع شستشوی نامناسب موها یکی از مهمترین عواملی است که باعث خشکی مو می شود و می تواند رطوبت موها را کاهش دهد اما علاوه بر این قرار گرفتن در معرض نور مستقیم آفتاب، استفاده ی بیش از حد از سشوار و اتو مو و مصرف برخی از دارو ها هم می تواند باعث خشکی مو شوددر این موارد بهترین راه این است که عواملی که باعث خشکی مو می شوند را کنار گذاشته و به درمان خشکی مو بپردازید.  

برای درمان خشکی مو باید چه کرد؟

برای درمان خشکی مو باید قبل از هر چیز علت خشکی موها مشخص شود تا بتوان جلوی آن ها را گرفت. مثلا برخی از افراد به دلیل کمبود برخی از ویتامین ها دچار خشکی مو می شوند و یا حتی برخی به دلیل تغییرات شدید هورمونی که در وهله ی اول باید این موارد مورد بررسی قرار گیرد. در صورتی که مشکل خاصی وجود نداشت و فرد به صورت ارثی دچار خشکی مو بود می توان با استفاده از روش های خانگی به راحتی به درمان خشکی مو پرداخت. برای درمان خشکی مو می توان از داروهای گیاهی مختلفی استفاده نمود که هر کدام می توانند اثرات قابل توجهی را داشته باشند یکی از موثرترین داروها در درمان ریزش مو روغن زیتون است که در بسیاری از خانه ها یافت میشود و می توان به راحتی از آن استفاده کرد. روغن زیتون به علت خاصیت نفوذ پذیری فوق العاده ی خود میتواند تا حد زیادی خشکی موها را درمان کند و رطوبت لازم را به عمق موها برساند. منبع: کلینیک تخصصی تقویت مو و ابرو نگین ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LeL0k4fAAAAAGOsQv-rIgGwJWiZU2os8M0fDQk8