علائم ریزش موی عصبی چیست

علائم ریزش موی عصبی چیست

21 اردیبهشت ، 1401
کلینیک نگین ایران نوین
همانطور که میدانید ریزش مو میتواند دلایل مختلفی را داشته باشد که در هر صورت مشکلاتی زیادی را برای افراد به وجود خواهد آورد.یکی از دلایل ریزش مو اختلالات عصبی و روحی است که باعث می شود موها تا حد زیادی ریزش پیدا کنند وفرد کچلی و طاسی را تجربه کند. معمولا افرادی که دچار ریزش موی عصبی میشوند بعد از آن مشکلات روحی دیگری را نیز تجربه می کنند و حتی به افسردگی و بیماری های این چنینی مبتلا می شوند برای همین درمان ریزش مو در این افراد بسیار فوری به نظر میرسد.برای این که به درمان ریزش موی عصبی بپردازید باید قبل از هر چیز مطمئن شوید که به چه علت دچار ریزش مو شده اید و واقعا ریزش موهایتان دلیل عصبی داشته است یا خیر؟ به همین دلیل باید سعی کنید با علائمی که این نوع ریزش مو دارد بیشتر آشنا شوید.در این مطلب تصمیم گرفته ایم تا به این موضوع بپردازیم.

ریزش موی عصبی چه علائمی دارد؟

علائم ریزش موی عصبی بیشتر از این که در خود ریزش مو وجود داشته باشد در رفتار های فرد و نوع زندگی قابل مشاهده است به همین دلیل با دیدن ریزش مو نمی توان به صورت دقیق به این نوع ریزش مو پی برد. برای پی بردن به این که ریزش موی فرد عصبی است یا خیر باید تمام عوامل ریزش مو مانند سوء تغذیه،استفاده از مواد شیمیایی و تغییرات هورمونی و سایر بیماری ها مورد برسی قرار گیرد در صورتی که این علائم در فرد وجود نداشت می توان تا حد زیادی به ریزش مویی که از نوع عصبی است پی برد. البته روانپزشکان و روانشناسان نیز در این موارد بهتر است در کنار متخصصان زیبایی حضور داشته باشند تا بتوان به مشکلات روحی فرد و وجود اضطراب و استرس پی ببرند.  

درمان ریزش موی عصبی چگونه است؟

در صورتی که فرد به ریزش موی عصبی مبتلا شود تنها روشی که می توان این مشکل را حل کند قطعا تغییر سبک زندگی خواهد بود. فرد باید بتواند تا جایی که ممکن است اضطراب و استرس را کنار بگذارد و حتی در صورت لزوم از کمک روانشناسان و روانپزشکان نیز بهره بگیرد. افرادی که دچار ریزش موی عصبی شده اند با کاهش استرس می توانند در مدت زمانی کم از شر کچلی و طاسی خلاص شوند و به راحتی به درمان ریزش موهای خود بپردازند. البته باید توجه داشته باشید فعالیت های فیزیکی  و تغذیه مناسب هم نقش مهمی در کاهش مشکلات روحی دارد به همین دلیل باید به آن توجه داشته باشید. توجه به این موضوعات خود می تواند تاثیر خوبی را در درمان این نوع ریزش مو ها داشته باشد. منبع: کلینیک تخصصی کاشت مو نگین ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LeL0k4fAAAAAGOsQv-rIgGwJWiZU2os8M0fDQk8