درمان قطعی هیرسوتیسم چیست

درمان قطعی هیرسوتیسم چیست

21 اردیبهشت ، 1401
کلینیک نگین ایران نوین
هیرسوتیسم مشکلی است که ممکن است بسیاری از افراد به آن مبتلا باشند.در هیرسوتیسم فرد به صورت غیر طبیعی دچار پر مویی می شود تا جایی که موهای به وجود آمده تا حد زیادی از زیبایی فرد می کاهند و از بین بردن آن به صورت موقت کاری طاقت فرسا به شمار می رود. معمولا به علت اینکه آقایان به صورت ذاتی از موهای زیادی در بدن خود برخوردار هستند هیرسوتیسم فقط برای زنان به کار گرفته می شود و در مردان چنین مشکلی وجود ندارد. برای درمان قطعی هیرسوتیسم بسیاری از افراد به دنبال روش های مختلفی می گردند تا بتوانند برای همیشه از شر موهای زائدی که تمام بدنشان را فرا گرفته رهایی یابند. خوشبختانه روش های مختلفی هم برای درمان قطعی هیرسوتیسم وجود دارد که میتوان از آن ها بهره گرفت به همین دلیل در این مطلب تصمیم گرفته ایم به آن بپردازیم.

علت هیرسوتیسم چیست؟

قبل از این که به درمان قطعی هیرسوتیسم بپردازیم بهتر است به علت این مشکل بپردازیم. هیرسوتیسم می تواند دلایل مختلفی را داشته باشد به همین دلیل نمی توان دلیل خاصی را برای آن ذکر کرد. بسیاری از خانم ها به علت مشکلات هورمونی دچار پر مویی می شوند که با استفاده از داروها می توان به راحتی آن را از بین برد.برخی نیز به علت سندم تخمدان پلی کیستیک پر مویی را تجربه می کنند. این مشکل باعث می شود تا تولید هورمون ها و متابولیسم بدن دستخوش تغییراتی شود و فرد را به پر مویی دچار کند. علاوه بر این سندرم کوشینگ نیز یکی از مشکلاتی است که ممکن است دچار آن شده باشید.  

درمان قطعی هیرسوتیسم با لیزر

در صورتی که هیرسوتیسم به علت بیماری های مختلف و بیماری های هورمونی به وجود نیامده باشد می توان آن را به راحتی با استفاده از لیزر درمان کرد. افرادی که به دلیل ژنتیکی دچار پرمویی شده اند بهترین متقاضیان برای درمان قطعی هیرسوتیسم با لیزر هستند به همین دلیل قبل از هر چیز باید از این امر اطمینان حاصل کنید که پرمویی تان دلیل ژنتیکی داشته باشد. در درمان پرمویی با لیزر اشعه ی لیزر به موها برخورد میکند و از طریق آن به فولیکول ها برخورد می کند که این کار باعث میشود فولیکول ها ضعیف شوند و توانایی شان در رشد موها از بین برود.  

درمان قطعی هیرسوتیسم با داروها

داروها تاثیر زیادی را در درمان قطعی هیرسوتیسم دارند به شرطی که به وجود آمدن این مشکل به علت مشکلات هورمونی و بیماری های مختلف باشد. برای درمان دارویی بهتر است به متخصصان زیبایی مراجعه کنید تا بعد از بررسی شرایطی که دارید بهترین روش درمانی برایتان مشخص شود. منبع: کلینیک تخصصی لیزر موهای زائد نگین ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LeL0k4fAAAAAGOsQv-rIgGwJWiZU2os8M0fDQk8