روش های کاهش رشد موی بدن

روش های کاهش رشد موی بدن

21 اردیبهشت ، 1401
کلینیک نگین ایران نوین
وجود موها زائد همیشه مشکلات زیادی را برای افراد به وجود می آورد و باعث می شود زیبایی نقاط مختلف بدن تا حد زیادی کاهش پیدا کند. این موضوع میتواند در خانم ها بیشتر صدق کند اما در آقایان هم موهای زائد می تواند زیبایی را تا حد زیادی کاهش دهد قطعا هیچ مردی هم دلش نخواهد خواست که اندامش پشت لایه ای از موهای زائد پنهان شود به همین دلیل همه ی افراد تلاش می کنند تا با استفاده از روش های مختلف به کاهش رشد موی بدن خود بپردازند و یا همه ی آن ها را از بین ببرند. این کار علاوه بر افزایش زیبایی باعث می شود تا در زمان نیز صرفه جویی شود چون بسیاری از افراد زمان زیادی را صرف از بین برد موهای زائد صرف می کنند بدون این که به نتیجه ی قابل قبولی برسند و نابودی موها دوام داشته باشد به همین دلیل در این مطلب تصمیم گرفته ایم به روش هایی برای کاهش رشد موی بدن بپردازیم.

علت رشد بیش از حد موهای زائد چیست؟

رشد بیش از حد موهای زائد می تواند دلایل مختلفی را داشته باشد که در همه ی افراد یکسان نیست. معمولا افرادی که دچار این مشکل می شوند زمینه ی ژنتیکی دارند و به بیماری خاصی مبتلا نیستد اما برخی از افراد هم به علت تغییرات هورمونی و برخی از بیماری ها دچار پرمویی شدید میشوند که اگر به این موضوع شک دارید بهتر است به متخصصان زیبایی مراجعه کنید. کاهش رشد موی بدن با استفاده از روش هایی که وجود دارد می تواند برای همه ی این افراد مفید باشد.  

کاهش رشد موی بدن با لیزر

کاهش رشد موی بدن با لیزر روشی مناسبی است که بسیاری از متخصصان آن را توصیه می کنند. در این روش با تاباندن اشعه ی لیزر به موهای بدن انرژی منتقل شده به فولیکول ها برخورد می کند و بدین طریق فولیکول ها تا حد زیادی تضعیف می شوند و از بین می روند. با استفاده از لیزر می تواند کاهش رشد موی بدن را در مدت زمان کوتاهی شاهد بود و حتی شاهد از بین رفتن درصد زیادی از موها زائد بدن بود.  

کاهش رشد موی بدن با استفاده از داروها

استفاده از داروها برای کاهش رشد موی بدن می تواند بیشتر جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد چون تاکنون روشی قطعی برای کاهش موهای زائد بدن با استفاده از داروها به اثبات نرسیده است. اما قطعا در صورتی که به علت بیماری های مختلف و تغییرات هورمونی شدید دچار افزایش موهای زائد شده باشید می توانید با استفاده از داروها به نتایج قابل قبولی دست پیدا کنید. منبع: کلینیک تخصصی لیزر موهای زائد نگین ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LeL0k4fAAAAAGOsQv-rIgGwJWiZU2os8M0fDQk8