درمان ریزش مو سکه ای در کودکان

درمان ریزش مو سکه ای در کودکان

21 اردیبهشت ، 1401
کلینیک نگین ایران نوین
ریزش مو به شکل های مختلفی نمود پیدا می کند و در ابتدا علائمی را از خود نشان می دهد اما گاهی برخی از این علائم باعث می شوند تا فرد دچار نگرانی شود و از این که دچار بیماری های مختلف شود بیم داشته باشد. از میان این علائم می توان به ریزش مو سکه ای اشاره کرد. افرادی که دچار ریزش موی سکه ای می شوند معمولا سردرگمی های زیادی را تجربه می کنند و قبل از اینکه به متخصصان زیبایی مراجعه کنند حدث و گمان های زیادی را در رابطه با بیماری شان خواهند زد. مخصوصا زمانی که این مشکل در کودکان به وجود آید قطعا مشکلات بیشتری را شاهد خواهیم بود و علاوه بر ناراحتی کودک نگرانی والدین نیز وجود خواهد داشت به همین دلیل در این مطلب تصمیم گرفته ایم به ریزش مو سکه ای در کودکان و درمان آن بپردازیم. پس تا انتهای این مطلب با ما باشید.

ریزش مو سکه ای در کودکان چه علتی دارد؟

در گذشته تصور میشده که ریزش مو سکه ای در کودکان اغلب به علت وجود قارچ ها و عدم رعایت بهداشت به وجود می آید اما امروزه تا حد زیادی این باور رد شده است. ریزش مو سکه ای در کودکان یا آلوپسی بیماری است که به علت بیماری های خودایمنی ایجاد می شود. در این بیماری فرد دچار ریزش موهای متعدد در قسمت های مختلف بدن می شود و حتی ابرو ها و مژه ها هم ممکن است دچار ریزش شوند. در ریزش مو سکه ای در کودکان یا آلوپسی بدن موها را عوامل بیگانه تصور می کند و با موهای تمام بدن به مبارزه می پردازد و موها ضمن رشد مستمر خود دچار ریزش می شوند به طوری که نمی توان جلوی ریزش آن ها را گرفت.  

درمان ریزش مو سکه ای در کودکان چگونه است؟

در حال حاضر برای درمان ریزش مو سکه ای در کودکان هیچ گونه راه حل قطعی ارائه نشده است و نمی توان با استفاده از روش خاصی به درمان این مشکل پرداخت. در برخی از کودکان ریزش موها بعد از مدتی قطع می شود و موها به صورت طبیعی رشد می کنند به همین علت شاید با کمی صبر این بیماری برطرف شود. البته با استفاده از روش ها مانند  می توان ریزش مو را تا مدتی از بین برد و موقتا از اثرات آن دور شد. باید به این موضوع هم توجه داشته باشید که ریزش مو سکه ای در کودکان ممکن است در مواردی هم به علت بیماری های قارچی و عفونی به وجود آمده است به همین دلیل باید قبل از هر چیز به متخصصان زیبایی مراجعه کنید. منبع: کلینیک تخصصی کاشت مو نگین ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LeL0k4fAAAAAGOsQv-rIgGwJWiZU2os8M0fDQk8