عوارض اپیلاسیون بیکینی چیست

عوارض اپیلاسیون بیکینی چیست

21 اردیبهشت ، 1401
کلینیک نگین ایران نوین
مطمئنا با واژه اپیلاسیون کاملا آشنا هستید و می دانید که امروزه به خصوص خانم ها برای انجام ان به روش هایی همچون رفع موهای زائد با لیزر و یا موم روی آورده اند تا به اصطلاح تمیزی بیشتری را تجربه کنند اما هر کاری و اقدام زیبایی بایستی با قوانین و اصول انجام شود تا مبادا پشیمانی هایی جبران ناپذیر به بار اورد. به ‌طور کلی حذف موهای زائد قسمت ‌های خاص و حساس بدن مانند ناحیه تناسلی، زیربغل یا اطراف پستان با روش اپیلاسیون، اگر ‌درست و با دقت انجام شود، مشکل چندانی برای فرد ایجاد نمی‌کند. البته پوست این نواحی بدن کمی حساس ‌تر و ظریف‌ تر از پوست سایر قسمت‌ها و عصب ‌دهی آن هم بیشتر است. بنابراین خطر ایجاد فولیکولیت، فولیکولیت‌های کاذب یا التهاب دور بافت فولیکول‌های مو در این مناطق بعد از اپیلاسیون موهای زائد بیشتر خواهد بود. متاسفانه عدم اطلاع از عوارض اپیلاسیون بیکینی، ممکن است نتایج فاجعه باری برای انجام دهنده آن به همراه داشته باشد. در این مقاله در نظر داریم تا در رابطه با عوارض اپیلاسیون بیکینی توضیحاتی خدمت شما ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

عوارض اپیلاسیون بیکینی

دقت داشته باشید که استفاده از هر روشی برای از بین بردن موهای زائد سبب وارد شدن خراش به پوست می شود. در واقع اپیلاسیون به معنای از بین بردن موهای زائد در هر قسمت از بدن و به هر صورت و روشی است. این روش یکی از بهترین روش‌های برطرف کردن موهای زائد و ناخواسته می‌باشد و می‌تواند فرد را از شر موهای زائد خلاص کند. اما همانطور که می دانید میتواند عوارضی را با خود به همراه داشته باشد. عوارض اپیلاسیون بیکینی یکی از شایع ترین این عوارض می باشد به عنوان مثال استفاده از ظرف‌های موم مشترک، وسایل مخصوص اپیلاسیون برای چند نفر و موارد دیگر می‌تواند بدن فرد را در مقابل هجوم انواع ناراحتی‌های پوستی و ویروسی قرار دهد. در مواردی که شما ناقل یک بیماری باشید امکان انتقال بیشتر خواهد بود. استفاده از وسایل مشترک و زخم روی بدن فرد مکان‌هایی ایده‌آل برای ورود بیماری‌های پوستی مانند زرد زخم، زگیل و یا تبخال است. یماری پوستی‌ای بنام مولوسکوم یکی دیگر از عوارض اپیلاسیون بیکینی می باشد.

مولوسکوم چیست؟

مولوسکوم یک نوع عفونت ویروسی و واگیردار پوست است که به صورت ضایعات متعدد و گرد و گنبدی شکل و نفادار به رنگ صورتی و مومی شکل بر روی پوست ظاهر می شود. پس از مشاهده ی آن باید به سرعت به درمان بپردازید. منبع: کلینیک تخصصی لیزر موهای زائد نگین ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LeL0k4fAAAAAGOsQv-rIgGwJWiZU2os8M0fDQk8