درمان ریزش مو بعد از شیمی درمانی

درمان ریزش مو بعد از شیمی درمانی

21 اردیبهشت ، 1401
کلینیک نگین ایران نوین
همواره دلایل زیادی وجود دارد که باعث بروز ریزش مو می شود که یکی از مهمترین و شایع ترین آن عامل ژنتیک می باشد. در رابطه با ریزش مو باید بگوییم که شیمی درمانی یکی دیگر از اقداماتی است که باعث ریزش موها می شود که اعتماد به نفس افراد را بیش از پیش دچار افسردگی و عدم داشتن اعتماد به نفس می کند. سوالی که برای خیلی از افراد پیش می آید این است که دلیل ریزش مو بعد از شیمی درمان چیست؟ و آیا درمانی برای ریزش مو بعد از شیمی درمانی وجود دارد؟ باید به شما بگوییم اگر در نظر دارید در رابطه با این سوالات به پاسخی قانع کننده دست پیدا کنید در این مقاله با ما همراه باشید زیرا میخواهیم به این سوالات پاسخ داده و توضیحات بیشتری در اختیار شما قرار دهیم.

ریزش مو بعد از شیمی درمانی

در واقع یکی از مهم ترین دلایل ریزش مو بعد از شیمی درمانی تاثیر داروهاییست که برای درمان شیمی درمانی در اختیار بیمار گذاشته می شود این داروها بر روی سلول های موها تاثیر گذاشته و باعث توقف رشد و یا از بین رفتن کلی سلول های مو می باشد در نتیجه افراد دچار ریزش مو می شوند. باید بدانید که همواره درمان کاملی برای ریزش مو بعد از شیمی درمانی وجود ندارد و تنها کارهایی که میتوان در این زمینه انجام داد مراقبت و نگهداری از موها و همچنین جلوگیری از ریزش زودرس موها می باشد. یکی از کارهایی که افراد برای مقابله با ریزش مو بعد از شیمی درمانی میکنند کوتاه کردن کامل موها می باشد در واقع بسیاری از پزشکان این مسئله را نوعی اعلام مبارزه به بیماری میدانند و در نظر دارند میتواند تاثیر خوبی بر روی بیمار داشته باشد.

راه های کاهش ریزش مو بعد از شیمی درمانی

همانطور که میدانید نمی شود برای درمان، از شیمی درمانی استفاده کنید و دچار ریزش مو نشوید البته باید بدانید که شدت این ریزش مو به نوع، اندازه و میزان شیمی درمانی شما نیز بستگی دارد. اما خوشبختانه راه های درمانی متفاوتی وجود دارد که با کمک آنها میتوانید ریزش مو را به حداقل برسانید. اگر بتوانید درجه حرارت پوست سر را به حداقل برسانید در واقع توانسته اید از ریشه موهای خود محافظت کنید، استفاده از کلاه های ژله ای و یا کیسه یخ هر چند کار راحتی نیست اما با توجه به تایید پزشک می تواند نتایج مثبتی داشته باشد. منبع: کلینیک تخصصی کاشت مو نگین ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LeL0k4fAAAAAGOsQv-rIgGwJWiZU2os8M0fDQk8