سن اوج ریزش مو

سن اوج ریزش مو

21 اردیبهشت ، 1401
کلینیک نگین ایران نوین
معمولا درصد زیادی از مردم برای رفع ریزش موی خود سریعا اقدام نمیکنند مثلا به سن اوج ریزش مو توجه میکنند تا بتوانند با توجه به آن در بهترین زمان ممکن به درمان ریزش مو بپردازند همین باعث میشود تا مشکلات زیادی برایشان به وجود آید و نتوانند شاهد رشد موهای جدید باشند بهتر است بدانید در اکثر موارد افرادی که به ریزش مو مبتلا میشوند به متخصصان زیبایی مراجعه نمیکنند و خودشان تصمیم میگیرند تا از روشی برای رفع ریزش موهایشان استفاده کنند و متاسفانه همه ی این ها باعث میشود تا بسیاری از افراد از درمان ریزش مو منصرف شوند و تصمیم بگیرند به نوعی با ریزش موی خود کنار بیایند. برای این که دچار این مشکلات نشوید بهترین کار ممکن این است که با مشاهده ی اولین علائم ریزش مو به متخصصان زیبایی مراجعه کنید تا روشی مناسب برای درمان ریزش مو به شما معرفی شود.

سن اوج ریزش مو

ریزش مو میتواند در سنین مختلفی برای افراد به وجود آید و نمیتوان سن ریزش مو در همه ی افراد را تخمین زد اما به صورت کلی میتوان سنین 35 تا 40 را به عنوان سنین اوج ریزش مو دانست و معمولا بسیاری از افراد در این سنین بیشترین ریزش مو را تجربه میکنند. البته باید توجه داشته باشید که برخی از افراد ممکن است در اوایل سنین جوانی شدید ترین نوع ریزش مو را تجربه کنند و بعد از آن شاهد ریزش مو نباشند که این مورد در افراد مختلف تفاوت خواهد داشت.  

علت ریزش مو

معمولا شایع ترین علت مو که امروزه در بسیاری از افراد دیده میشود مشکلات هورمونی و ژنتیکی است اما علاوه بر این برخی از افراد به علت بیماری های قارچی و عفونی دچار ریزش مو میشوند و آن را با ریزش موی ارثی اشتباه میگیرند که همین باعث میشود به درمان ریزش موی خود نپردازند و شاهد ریزش سریع موها باشند در حالی که در این مواقع با مراجعه به پزشک میتوان به راحتی جلوی ریزش مو را گرفت. البته علاوه بر این مشکل ممکن است فرد به علت بیماری آلوپسی و حتی استرس و اضطراب هم دچار اوج ریزش مو شود.  

درمان ریزش مو

خوشبختانه برای درمان ریزش مو روش های زیادی وجود دارد به همین دلیل میتوانید این اطمینان را داشته باشید که در هر صورت مشکل ریزش مویتان حل خواهد شد و به نتیجه خواهید رسید. معمولا در بسیاری از مواقع زمانی که افراد با اوج ریزش مو روبرو میشوند تصور میکنند هیچ درمانی برایشان وجود ندارد اما باید همیشه به این توجه داشته باشید که ریزش مو در هر سطحی که باشد قابل درمان است. از میان روش های مختلف درمان ریزش مو میتوان به لیزر، کاشت مو، پی آر پی و ... اشاره نمود. منبع: کلینیک تخصصی کاشت مو نگین ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LeL0k4fAAAAAGOsQv-rIgGwJWiZU2os8M0fDQk8