بهترین تقویت کننده پوست صورت چیست؟

بهترین تقویت کننده پوست صورت چیست؟

21 اردیبهشت ، 1401
کلینیک نگین ایران نوین
پوست هر انسانی به مرور زمان و با بالا رفتن سن ساختار کلاژنی و الاستین خود را از دست می دهد و با کاهش سطح این مواد ضرروری در بدن پوست خاصیت ارتجاعی خود را از دست  خواهد داد  و دچار مشکلاتی چون چین و چروک، شل شدگی و افتادگی می گردد البته عدم داشتن رژیم غذایی مناسب، بیماری، مصرف دارو ، کاهش شدید وزن و استرس و فشار روحی نیز تاثیر زیادی بر روی پوست دارند و باعث بروز مشکلات فراوان در پوست می شوند.

تقویت کننده پوست صورت

هر روش درمانی و سنتی که باعث افزایش کلاژن سازی در پوست گردد به تقویت پوست صورت منجر می گردد بنابراین با استفاده از روش های خانگی چون تهیه انواع ماسک های آبرسان و کلاژن ساز مانند ماسک عسل، لیمو، روغن کرچک، زیتون، بادام، آلوئه ورا و انواع میوه ها به جز لایه پرداری پوست و حذف لایه های مرده پوست از روی آن موجب افزایش کلاژن سازی در پوست می شود.

روش های تخصص تقویت پوست صورت

با استفاده از روش هایی مانند هایفوتراپی و استفاده از تاثیر امواج مافوق صوت بر لایه های میانی پوست و افزایش سطح کلاژن سازی در پوست ، میکرودرم و لایه برداری پوست با استفاده از پودر کریستال و سایش آن بر روی پوست و لیزر درمانی  و تاثیر امواج لیزر بر لایه های درم پوست و افزایش تولید کلاژن و الاستین در پوست ضمن رفع مشکلاتی پوستی، پوست صورت تا حد مطلوبی لیفت می گردد و چین و چروک و افتادگی پوست رفع خواهد شد .

جلوگیری از پیری زودرس و مشکلات پوستی

  • لایه برداری پوست به طور منظم با روش های خانگی و کلینیکی باعث از بین رفتن سلول های مرده بر روی پوست و عدم تجمع آنها می گردد.
  • مصرف ضد آفتاب مناسب با پوست
  • کاهش استرس و فشارهای روحی
  • توجه به تغذیه و مصرف انواع ویتامین های ضروری حفظ سلامت پوست
  • عدم استفاده از لوازم آرایشی بی کیفیت
  • مصرف روزانه آب به اندازه کافی
  • تهیه ماسک های خانگی و ارزان جهت تقویت پوست که کاملا در دسترس هستند.
  • پرهیز از کاهش وزن ناگهانی و تغییرات شدید در رژیم غذایی که منجر به فقر آهن و کمبود ویتامین و در نتیجه مشکلات پوستی می شود.
منبع: کلینیک تخصصی جوانسازی پوست نگین ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LeL0k4fAAAAAGOsQv-rIgGwJWiZU2os8M0fDQk8