مزایا و عوارض جراحی زیبایی ناخن دست؟

مزایا و عوارض جراحی زیبایی ناخن دست؟

21 اردیبهشت ، 1401
کلینیک نگین ایران نوین
هر انسانی در انتهای انگشتان دست و پای خود سلول های خاصی را دارد که در بستر خود یک لایه شاخی را ترشح می نمایند که از کراتین ساخته شره است و ناخن را ایجاد می نماید و این ناخن زینت بخش دست ها می باشد اما برخی از افراد به دلایلی مانند نگهداری نامناسب، آسیب وارد شدن بر اثر ضربه ، بیماری شدید ، مشکلات مادرزادی ، پهنی ناخن، جدا شدن ناخن از بستر، تجمع خون زیر ناخن و داشتن ناخن های قاشقی از وضعیت ناخن دست خود ناراضی هستند و به انجام جراحی زیبایی ناخن متمایل می شوند.

جراحی زیبایی ناخن دست

افرادی که در ناخن های خود دچار مشکلاتی مانند پهنی ناخن، خمیدگی  و فرو رفتگی ناخن دست هستند پس از مراجعه به جراح تحت یک عمل چند ساعته قرار می گیرند و جراح با توجه به وضعیت ناخن های دست آنها اقدام به اصلاح و برش ناخن ها از اطراف یا جراحی استخوان نوک انگشت می نماید و مشکلات ایجاد شده در ناخن را رفع خواهد کرد که این عمل ممکن است تحت بی حسی یا بی هوشی عمومی با توجه به میزان مشکلات ناخن بیمار انجام بگیرد.

مزایا جراحی زیبایی ناخن دست

  • با استفاده از جراحی زیبایی ناخن می توان بسیاری از مشکلات مادرزادی ناخن دست مانند خمیدگی ، پهنی و فرورفتگی ناخن ها را برطرف نمود.
  • جراحی زیبایی ناخن مشکلات زیبایی و ظاهری ناخن های دست را به طور اصولی برطرف می نماید.
  • با استفاده از جراحی ناخن می توان فرم و حالت دلخواه فرد را در ناخن های دست وی ایجاد نمود که به زیبا تر شدن دست ها کمک خواهد شد‌.

عوارض جراحی زیبایی ناخن دست

  • گیجی بیمار پس از عمل
  • بیمار باید تا ۲۴ ساعت پس از جراحی به حالت دراز کشیده قرار بگیرد زیرا ممکن است دچار سردرد شدید شود.
  • بیمار پس از جراحی زیبایی ناخن تا چندین روز در دست های خود درد خواهد داشت و متخصص جهت کاهش این درد برای وی مسکن تجویز می نماید.
  • پس از انجام جراحی خطر بروز عفونت در ناخن ها برای بیمار وجود خواهد داشت بنابراین باید آنتی بیوتیک تجویزی متخصص خود را مصرف نماید.
  • پس از جراحی ممکن است مقداری لخته زیر ناخن ها تجمع پیدا کند که این مسئله پس از گذشت چند روز رفع خواهد شد.
  • پس از جراحی زیبایی ناخن بیمار باید تا چندین روز استراحت مطلق داشته باشد و همچنین تا چند هفته فعالیت سنگین نداشته باشد که معمولا این زمان تا حدود ۳ هفته پس از جراحی طول خواهد کشید.
منبع: کلینیک تخصصی جراحی زیبایی نگین ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LeL0k4fAAAAAGOsQv-rIgGwJWiZU2os8M0fDQk8