عوارض تاتو خط لب چیست؟

عوارض تاتو خط لب چیست؟

21 اردیبهشت ، 1401
کلینیک نگین ایران نوین
در گذشته از تاتو جهت نشان دادن گرایشات مذهبی و فرقه ای استفاده می شد اما امروزه از تاتو جهت اقدامات زیبایی استفاده می گردد ، تاتوب خط چشم ، تاتوی ابرو و تاتوی خط لب از جمله کاربردهای زیبایی عمل تاتو کردن است ، در همین راستا در این مقاله ، عوارض تاتو خط لب مورد بررسی قرار گرفته شده است .

تاتو خط لب

تاتو کردن به معنی قرار دادن ماده ای رنگی در زیر پوست به کمک فرو کردن سوزن های ریز و مخصوصی است که یک عمل دردناک و خطر آفرین محسوب می شود ، در تاتوی خط لب ، با توجه به سلیقه ی فرد ، رنگ مناسب جهت خط لب انتخاب می گردد و خطوط لب بالا و پایین با تاتو کردن ایجاد خواهند شد.

عوارض تاتو خط لب

افراد بسیاری بدون آگاهی از عوارض تاتو خط لب ، به انجام آن اقدام می کنند . آلرژی ، قرمزی ، خارش پوست، عفونت  که صورت آنی و یا چند سال بعد ممکن است ، ایجاد شود از جمله عوارض تاتوی خط لب می باشد . در میان عوارض تاتوی خط لب ، عارضه ی عفونت که به دلیل محیط غیر استریل و وسایل غیربهداشتی انجام می شود ، از همه بدتر و خطرناک تر است زیرا احتمال بیمارهای عفونی نظیر بیماری ایدز نیز وجود دارد .

نظر پزشکان در رابطه با تاتوی خط لب

از آنجا که بافت لب بسیار حساس بوده و احتمال بروز آلرژی در این بافت بیشتر است و علاوه بر این به دلیل استفاده از رنگ قرمز احتمال بروز آلرژی در این بافت نیز افزایش می یابد و همچنین به‌ طور کلی تاتو یک عمل بسیار آسیب زا به پوست و بدن بوده و تحریک کننده است ، در نتیجه پزشکان آن را تایید نمی‌کنند حال اگر این امر در شرایط غیر استریل و آلوده هم انجام شود  ، عوارض بیشتری نیز به همراه خواهد داشت ، لذا فرد باید از انجام چنین اقدامات خطرناکی باید خودداری نماید. منبع: کلینیک تخصصی جراحی زیبایی نگین ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LeL0k4fAAAAAGOsQv-rIgGwJWiZU2os8M0fDQk8