برای از بین بردن بوتاکس چه باید کرد؟

برای از بین بردن بوتاکس چه باید کرد؟

21 اردیبهشت ، 1401
کلینیک نگین ایران نوین
برخی از اوقات اشتباهاتی که توسط افراد غیر متخصص در  تکنیک تزریق بوتاکس صورت می گیرد باعث می شود تا افرادی که از این روش جوانسازی استفاده نموده اند از انجام روش پشیمان شوند و به دنبال روشی جهت از بین بردن اثر بوتاکس در صورت خود باشند البته این عوارض و ناهمگونی اغلب توسط افراد غیر متخصص و بدون تجربه لازم ایجاد می گردد و به ندرت متخصصین دچار این اشتباهات می شوند.

مشکلات تزریق غیر تخصصی بوتاکس

تزریق بیش از حد بوتاکس به نواحی مختلف صورت باعث می گردد تا عضلات صورت از حرکت به طور کلی ساقط شوند و در این صورت چهره ای بی روح و یخی برای فرد ایجاد می گردد، تزریق زیاد بوتاکس در پیشانی ممکن است باعث بالا رفتن بیش از حد ابروها شود و در نتیجه ابروها را بد شکل و بد فرم سازد و  پس از تزریق بوتاکس در پیشانی به دلیل فلج شدن عضلات بالا برنده ابروها اغلب در پلک ها افتادگی ایجاد می شود که در تمام این موارد افرادی که به مشکلات ذکر شده دچار می شوند به دنبال روشی جهت کاهش و یا از بین بردن اثر  بوتاکس در صورت خود خواهند بود.

از بین بردن بوتاکس

پس از تزریق بوتاکس با تکنیک اشتباه و تزریق بیش از حد آن ممکن است فرد دچار مشکلات عدیده ای چون عدم حرکت کامل عضلات صورت، افتادگی پلک، بالا رفتن بیش از حد ابروها و عدم تقارن در اعضای صورت گردد که متاسفانه پادزهر و در مان مشخصی جهت کاهش اثرات بوتاکس بر روی صورت در حال حاضر وجود ندارد و این افراد به دلیل موقتی بودن اثرات بوتاکس باید تا زمان از بین رفتن اثر تزریق سم وضعیت ایجاد شده در صورت خود را تحمل نمایند اما با استفاده از برخی راه کارها می توانند از اثرات بوتاکس در صورت خود کاهش دهند.

کاهش اثرات بوتاکس در صورت

  • در صورت بروز افتادگی پلک پس از تزریق بوتاکس با استفاده از قطره چشمی بریمونیدین می توان به بهبود عملکرد عضلات بالا بردنده پلک کمک نمود.
  • با استفاده از دستگاهی به نام اندرمامولوژی می توان در صورت تزریق زیاد از حد بوتاکس با ماساژ محل مورد نظر با این دستگاه تا دو هفته به طور روزانه به برگشت عملکرد عضله کمک نمود.
  • با استفاده از امواج دستگاه آر اف فراکشنال و اثر حرارتی امواج آن می توان باعث کاهش اثر بوتاکس بر عضلات صورت شد.
  • با استفاده از حوله گرم و ماساژ پوست صورت با آن و انجام فیزیوتراپی عضلات توسط دستگاه های مخصوص در مراکز فیزیوتراپی می توان عضلات فلج شده صورت بر اثر تزریق بوتاکس را احیا نمود.
منبع: کلینیک تخصصی جراحی زیبایی نگین ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LeL0k4fAAAAAGOsQv-rIgGwJWiZU2os8M0fDQk8