درمان سریع سیاهی پشت لب

درمان سریع سیاهی پشت لب

21 اردیبهشت ، 1401
کلینیک نگین ایران نوین
سیاهی پشت لب از جمله مشکلات پوستی که برای بسیاری از خانم ها به شکل یک معضل در آمده است و لازم است با روش های اصولی مورد درمان قرار گیرد ، در همین راستا در این مقاله ، درمان سریع سیاهی پشت لب مورد بررسی قرار گرفته شده است .

سیاهی پشت لب

در عارضه ی سیاهی پشت لب ، فاصله ی بینی تا لب بالا ، تیره تر از سایر نقاط صورت دیده می شود ، به گونه ای که در برخی افراد این تیرگی نمایی سبیل مانند را ایجاد می کند که با وجود رفع موهای زائد این ناحیه ، باز پشت لب تیره نشان داده می شود و چهره ای لک گونه را به فرد خواهد بخشید ، و از آنجا که با کرم های آرایشی نیز به زحمت می توان آن را پوشاند ، فرد به دنبال روش های رفع دائمی این عارضه خواهد بود .

علل ایجاد سیاهی پشت لب

استفاده از شمع و اپیلاسیون جهت رفع موهای زائد پشت لب ، عدم استفاده از ضد آفتاب پس از اصلاح صورت ، مصرف مداوم و طولانی مدت از قرص های ضد بارداری ، حاملگی ، یائسگی ، اختلالات هورمونی دوران بلوغ ، استفاده از کرم های برنزه کننده و ... علل ایجاد سیاهی پشت لب هستند که در فرد درجات متفاوتی از تیرگی پشت را ایجاد می کنند .

درمان سریع سیاهی پشت لب

سیاهی پشت لب را می توان به دو صورت انجام داد : درمان های خانگی : در روش های خانگی از مواد طبیعی نظیر روغن ، گیاهان دارویی ، مواد غذایی و .. به همراه سایر مواد قابل دسترس و پرخاصیت جهت تهیه ی ماسک های لکه بر استفاده می شود که لازم است ، با توجه به دستور تهیه ی ماسک ، به مدت لازم ، به مصرف ماسک مورد نظر اقدام گردد تا بتوان تاثیر آن را رفع تیرگی پشت لب مشاهده نمود . درمان های کلینیکی : با مراجعه به پزشک متخصص پوست ، پس از بررسی و معاینه ی پوست فرد ، پزشک با توجه به شدت و درجه ی تیرگی پشت لب ، در مراحل اولیه استفاده از داروها و پماد های موضعی را تجویز می کند ، لایه برداری شیمیایی نیز در موارد شدید تر تجویز می گردد ، استفاده از روش هایی نظیر  لیزر درمانی و  میکرونیلدینگ که سبب تحریک کلاژن سازی از لایه های عمقی و ترمیم پوست می شود ، راه حل درمان خواهد بود که تعداد جلسات درمانی با این روش ها به درجه ی تیرگی پشت لب فرد و واکنش بدن به درمان ، بستگی خواهد داشت. منبع: کلینیک تخصصی جوانسازی پوست نگین ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LeL0k4fAAAAAGOsQv-rIgGwJWiZU2os8M0fDQk8