فلپ پوستی چیست؟

فلپ پوستی چیست؟

21 اردیبهشت ، 1401
کلینیک نگین ایران نوین
گر چه امروزه جراحی های مربوط به زیبایی درصد بالایی از جراحی های بزرگ تخصصی را به خود اختصاص داده اند اما در نقطه مقابل جراحی های لازمی نیز وجود دارند که جهت ترمیم ضایعات پوستی و به عنوان جراحی های ترمیمی پوست شناخته می شوند که در این جراحی ها به اصلاح نقایص پوستی پرداخته می شود و جراحی فلپ پوستی یکی از این نوع جراحی ها می باشد.

فلپ پوستی

فلپ پوستی مدلی از جراحی پیوند پوست می باشد که بر روی منطقه ای از پوست که دچار عارضه شدید شده است و بافت طبیعی خود را از دست داده است انجام می گیرد، در جراحی فلپ پوستی جهت پیوند پوست به بافت ناحیه آسیب دیده پوست ناحیه مختلف بدن مانند بازو ها، پشت ساق پا و کمر انتخاب می گردد و تمام عضلات پوست، استخوان، عصب و عروق پوستی. و تمام بافت پوست به ناحیه آسیب زده پیوند زده می شود که این پوست پیوندی باید از نظر قوام و رنگ با ناحیه آسیب دیده همخوانی کاملی داشته باشد و با وجود تمام بافت های منتقل شده بهبودی و پیوند پوست با سرعت بیشتر و بهتری صورت می پذیرد.

انواع فلپ پوستی

فلپ پوستی به روش های مختلفی انجام می شود و به چهار روش مختلف توسط جراح  اجرا می گردد که این چهار روش ادوانسمنت ، چرخشی ، انتقالی و آزاد هستند فلپ ادوانسمنت ؛ در این روش فلپ های کوچک با دو شکاف موازی به طرف محل ضایعه پوستی کشیده می شوند. فلپ چرخشی؛ در این نوع فلپ پوست جهت برداشتن به حالت مثلثی برداشته می شود و برای پوشش دهی نقص مثلثی به کار می رود. فلپ انتقال؛ این نوع فلپ برای ترمیم آسیب دیدگی های وسیع استفاده می شود و جهت برداشت فلپ از نواحی دورتر از ضایعه مناسب می باشد. فلپ آزاد؛ در این فلپ تمام بافت ها و استخوان و عضلات و عروق پوست به محل عارضه جهت بهبود سریع تر منتقل می شود.

خطرات فلپ پوستی

در جراحی فلپ پوستی مانند هر نوع جراحی سخت و سنگین ممکن است پس از انجام جراحی بیمار دچار درد شدید شود یا بدن به دلایل مختلفی چون عفونت پیوند پوست را پس بزند و یا پس از پیوند پوست ، پوست منتقل شده حس خود را از دست بدهد که با توجه به تمام این مخاطرات انجام این جراحی بسیار سنگین و حساس باید حتما توسط یک متخصص جراحی با سابقه و با تجربه صورت بگیرد تا هم عوارض حاصل از پیوند کاهش پیدا کند و هم موفقیت پیوند با درصد بیشتری برای بیمار حاصل گردد. منبع: کلینیک تخصصی جراحی زیبایی نگین ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LeL0k4fAAAAAGOsQv-rIgGwJWiZU2os8M0fDQk8