علت و دلیل خط افتادن زیر چشم چیست؟

علت و دلیل خط افتادن زیر چشم چیست؟

21 اردیبهشت ، 1401
کلینیک نگین ایران نوین
چروک های پوستی یکی از مشکلاتی هستند که ممکن است بسیاری از افراد در سنین مختلف به آن دچار شوند. بر خلاف باورهایی که وجود دارد همیشه هم به وجود آمدن چروک ها به علت افزایش سن نخواهد بود چون پوست بسیار حساس است و به دلیل مختلف ممکن است دچار حساسیت شود. از میان چروک های مختلف پوستی که ممکن است برای افراد به وجود آید خط زیر چشم یکی از رایج ترین هاست به همین دلیل در این مطلب تصمیم گرفته ایم تا به علت و دلیل خط افتادن زیر چشم و روشی برای درمان آن بپردازیم.

دلیل خط افتادن زیر چشم چیست؟

دلیل خط افتادن زیر چشم در همه ی افراد مورد خاص نخواهد بود و اصولا چروک های پوستی میتوانند دلایل مختلفی داشته باشند. یکی از دلایل اصلی که باعث به وجود آمدن چروک در زیر چشم و یا سایر نقاط بدن میشود افزایش سن خواهد بود. افزایش سن باعث کاهش الاستین و کلاژن سازی در بدن میشود به همین دلیل به مرور قسمت های مختلف بدن انسان دچار چین و چروک های مختلف میشود. علاوه بر افزایش سن زمینه ی ژنتیکی بیمار هم بسیار اهمیت خواهد داشت چون بسیاری از افراد حالت چهره شان به نوعی است که به صورت طبیعی امکان به وجود آمدن چین و چروک زیر چشم در آنها افزایش پیدا میکند. از میان دلایل دیگر خط افتادن زیر چشم میتوان به سیگار کشیدن، نور آفتاب، کمبود ویتامین های مختلف و استرس و اضطراب اشاره نمود.  

برای جلوگیری از خط افتادن زیر چشم باید چه کرد؟

دلیل خط افتادن زیر چشم هر چه که باشد میتوان با رعایت برخی نکات از چروک هایی که اطراف چشم به وجود می آید جلوگیری کرد. یکی از مهمترین کار هایی که باید انجام دهید این است که به تهیه ی کرم ضد آفتاب مناسب برای دور چشم بپردازید. استفاده از کرم های مناسب باعث میشود تا احتمال چروک های مختلف تا حد زیادی کاهش پیدا کند. علاوه بر این باید سعی کنید تا جایی که امکان دارد از غذاهایی در رژیم خود استفاده کنید که بدنتان را به خوبی آب رسانی کنند. استفاده از میوه ها، سبزیجات و نوشیدنی های سالم بهترین کاری است که میتوانید انجام دهید.  

درمان خط زیر چشم چگونه است؟

معمولا دلیل خط افتادن زیر چشم در انتخاب روش های درمانی تاثیری نخواهد داشت . اما برای استفاده از روش های مختلف باید نوع چروک ها توسط متخصصان بررسی شود. درصورتی که خط زیر چشم و چروک هایی که به وجود آمده اند سطحی باشد میتوان از روش های خانگی و کرم های ضد چین و چروک چشم استفاده نمود. در غیر اینصورت باید حتما از روش های موثر مانند تزریق چربی و ... بهره گرفت. منبع: کلینیک تخصصی جوانسازی پوست نگین ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LeL0k4fAAAAAGOsQv-rIgGwJWiZU2os8M0fDQk8