درمان ورم نوک بینی بعد عمل

درمان ورم نوک بینی بعد عمل

21 اردیبهشت ، 1401
کلینیک نگین ایران نوین
در میان عمل های زیبایی مختلفی که امروزه انجام میشود برخی از عمل ها متقاضیان بیشتری دارد و بسیاری از افراد ترجیح میدهند برای افزایش زیبایی خود از ان استفاده کنند. عمل زیبایی بینی از عمل هایی است که امروزه متقاضیان زیادی پیدا کرده است چون انجام این عمل باعث میشود تغییرات قابل توجیه برای فرد به وجود آید. افرادی که از این روش استفاده میکنند در اکثر موارد از نتایجی که به وجود می آید رضایت خواهند داشت.  البته این عمل مشکلاتی را هم خواهد داشت که میتوان به ورم نوک بینی بعد عمل اشاره کرد.  

ورم نوک بینی بعد عمل

ورم نوک بینی بعد عمل یکی از رایج ترین عوارضی است که ممکن است بسیاری از افراد با آن روبرو شوند به همین دلیل باید قبل از اینکه از عمل بینی استفاده کنید از این مشکل اطلاع داشته باشید. این عارضه معمولا طبیعی است و افرادی که دچار آن میشوند لازم نیست به پزشک مراجعه کنند. تقریبا میتوان گفت که این مشکل برای همه ی افرادی که از عمل زیبایی بینی استفاده میکنند به وجود خواهد آمد. ورم بینی بعد از عمل به علت واکنش طبیعی بدن به جراحی هایی است که انجام میشود به همین دلیل نمیتوان از بروز آن جلوگیری به عمل آورد. اما در صورتی که مدتی صبر کنید میتوانید شاهد رفع آن باشید. ورمی که به وجود می آید معمولا بعد از یک ماه تا حد زیادی کاهش خواهد یافت اما برای اینکه به صورت کامل فروکش کند باید حداقل یکسال صبر کنید.  

عوامل تاثیر گذار در ورم نوک بینی

ورم نوک بینی بعد عمل به عوامل مختلفی بستگی خواهد داشت به همین دلیل بسیاری از افراد ممکن است بعد از عمل جراحی بینی با عوارض خفیف تر روبرو شوند. اما برخی از افراد هم به علت شرایط خاصی که دارند ورم شدید بعد از عمل را تجربه کنند. یکی از مهمترین عواملی که میتواند در ورم تاثیر داشته باشد پوست بینی است. عمل بینی برای افرادی که بینی گوشتی دارند باعث میشود تا مدت ها شاهد تورم در نوک بینی باشند. علاوه بر این میزان تغییراتی که بر اثر عمل جراحی بر روی بینی بیمار انجام میشود هم قطعا تاثیرات قابل توجهی در میزان و مدت باقی ماندن ورم ها خواهد داشت.  

درمان ورم نوک بینی بعد عمل

همانطور که گفتیم ورم نوک بینی بعد عمل کاملا طبیعی است به همین دلیل لازم نیست برای رفع آن اقدام خاصی را انجام دهید اما با رعایت برخی نکات میتوان از بروز آن تا حدی جلوگیری به عمل آورد. مصرف میوه ها و سبزیجات، خودداری از مصرف مشروبات الکلی و دخانیات میتواند تاثیر زیادی در رفع ورم بینی داشته باشد. منبع: کلینیک تخصصی جراحی زیبایی نگین ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LeL0k4fAAAAAGOsQv-rIgGwJWiZU2os8M0fDQk8