تفاوت بین پسوریازیس و لوپوس چیست؟

تفاوت بین پسوریازیس و لوپوس چیست؟

21 اردیبهشت ، 1401
کلینیک نگین ایران نوین
بسیاری از افراد در طول زندگی خود به دلایل مختلف دچار بیماری های پوستی میشوند و همین باعث میشود مشکلات زیادی را تجربه کنند. به دلیل اینکه زیبایی پوست تاثیر زیادی در زیبایی انسان دارد افرادی که دچار بیماری های پوست میشوند در مدت زمانی بسیار کوتاه زیبایی خود را از دست میدهند به همین دلیل سلامت روحی شان تا حد زیادی کاهش خواهد یافت. بیماری لوپوس از بیمارهای پوستی است که در موارد با پسوریازیس اشتباه گرفته میشود به همین دلیل در این مطلب به تفاوت بین پسوریازیس و لوپوس خواهیم پرداخت.  

بیماری پسوریازیس چیست؟

بیماری های پوست بسیار مختلف به همین دلیل در بسیاری از موارد نمیتوان با مشاهدات سطحی به تشخیص آن ها پرداخت. همین موضوع هم باعث شده است تا بسیاری از افراد تفاوت بین پسوریازیس و لوپوس را ندانند. بهتر است بدانید بیماری پسوریازیس بیماری است که به علت پادتن های مضر باعث مشکلات پوستی مختلف برای افراد میشود. افرادی که به بیماری پسوریازیس میشوند لک های قرمز رنگ زیادی را در پوست نقاط مختلف بدن مشاهده خواهند کرد. این لکه ها ممکن است در تمام نقاط بدن به وجود آید اما بهتر است بدانید نواحی خاصی از بدن مانند، زانو، آرنج و پوست سر از نواحی هستند که بیشتر دچار عوارض مختلف این بیماری خواهند شد. افرادی که دچار این بیمار میشوند سوزش پوست در نواحی مختلف را هم تجربه خواهند کرد.

بیماری لوپوس چیست؟

قبل از اینکه به تفاوت بین پسوریازیس و لوپوس بپردازیم بهتر است با بیماری لوپوس هم آشنا شوید چون ممکن است برخی از افراد با این بیماری به خوبی آشنایی نداشته باشند. بیماری لوپوس به نوعی از بیماری پوستی گفته میشود که ابتلا به آن باعث صدمات پوستی خواهد شد. علاوه بر این در برخی موارد افرادی که دچار این بیماری میشوند ممکن است آسیب های مفصلی را هم تجربه کنند که متاسفانه علت دقیق آن مشخص نیست و مشکلات زیادی را برای افراد به وجود می آورد.

تفاوت بین پسوریازیس و لوپوس چیست؟

به طور کلی تفاوت زیادی بین این دو بیماری وجود دارد به همین دلیل برای درمان آن از روش های مختلفی استفاده خواهد شد. یکی از مهمترین تفاوت بین پسوریازیس و لوپوس این است که در بیماری لوپوس علاوه بر مشکلات پوستی ممکن است آسیب های مختلف مفصلی مشاهده شود اما افرادی که به بیماری پسوریازیس مبتلا میشوند در اکثر موارد فقط آسیب های پوستی را تجربه خواهند کرد. منبع: کلینیک تخصصی جوانسازی پوست نگین ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LeL0k4fAAAAAGOsQv-rIgGwJWiZU2os8M0fDQk8