حساسیت به لیزر موهای زائد چیست؟

حساسیت به لیزر موهای زائد چیست؟

21 اردیبهشت ، 1401
کلینیک نگین ایران نوین
در حال حاضر روش های دائمی برای رفع موهای زائد افزایش یافته اند به همین دلیل بسیاری از افراد برای رفع موهای زائد قسمت های مختلف بدن از روش های دائمی استفاده میکنند تا مجبور نباشند به صورت مکرر به تراشیدن موهای زائد بدن بپردازند. استفاده از روش های دائم برای رفع موهای زائد مانند لیزر مزایای فوق العاده ای خواهد داشت که بسیاری از افراد با چند بار استفاده شاهد آن خواهند بود. اما حساسیت به لیزر موهای زائد هم مشکلی است که ممکن است برخی از افراد با آن روبرو شوند.  

حساسیت به لیزر موهای زائد چیست؟

لیزر موهای زائد یکی از ایمن ترین روش ها برای رفع دائمی موهای زائد است که در اکثر موارد افرادی که از آن استفاده میکنند دچار عوارض خطرناکی نخواهند شد اما به طور کلی حساسیت به لیزر موهای زائد باعث میشود تا برخی افراد با استفاده از روش های مختلف لیزر دچار مشکلاتی مانند خارش، سرخ شدن پوست و التهابات خفیف باشند که این مشکل خود دلایل مختلفی را خواهد داشت. معمولا در بسیاری از مواقع میتوان با رعایت توصیه هایی که متخصصان انجام میدهند از هر گونه حساسیت پوستی بعد از لیزر جلوگیری کرد و فقط کافی است به نکاتی که گوشزد میشود توجه کافی داشته باشید. مثلا یکی از مواردی که متخصصان توصیه میکنند عدم قرار گرفتن در معرض نور مستقیم آفتاب است که عدم توجه به آن باعث سوختگی پوست بعد از لیزر موی زائد خواهد شد.  

برای جلوگیری از حساسیت به لیزر موهای زائد باید چه کرد؟

همانطور که گفتیم برای جلوگیری از حساسیت به لیزر موهای زائد حداقل تا یک ماه قبل از لیزر نباید در معرض نور مستقیم آفتاب قرار گرفت و بهتر است حتی الامکان در این مدت از کرم های ضد آفتاب استفاده شود. علاوه بر این باید از مصرف برخی داروها که متخصصان منع میکنند خودداری نمود چون استفاده از برخی داروها حساسیت پوستی را بالا خواهد بود. علاوه بر این برای زدودن موهای بدن با استفاده از روش هایی که وجود دارد باید احتیاط کنید و حتی الامکان در مورد بهترین روش برای رفع موهای زائد قبل از لیزر باید با پزشک خود مشورت نمایید.  

درمان حساسیت بعد از لیزر موی زائد چگونه است؟

برای درمان حساسیت به لیزر موهای زائد روش های مختلفی وجود دارد که میتوانید با استفاده از آن ها شاهد رفع عوارض مختلفی که به وجود آمده باشید. یکی از بهترین روش ها این است که از یخ استفاده کنید. علاوه بر این میتوانید از آلوئه ورا و سفیده ی تخم مرغ هم برای کاهش آسیب هایی که برای پوست به وجود آمده استفاده نمایید. منبع: کلینیک تخصصی لیزر موهای زائد نگین ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LeL0k4fAAAAAGOsQv-rIgGwJWiZU2os8M0fDQk8