روش های درمان دون دون شدن پوست صورت

روش های درمان دون دون شدن پوست صورت

21 اردیبهشت ، 1401
کلینیک نگین ایران نوین
دون دون شدن پوست صورت از مشکلاتی است که ممکن است برخی از افراد در طول زندگی خود با آن روبرو شوند به همین دلیل در این مطلب تصمیم گرفته ایم تا به روش های درمان دون دون شدن پوست صورت بپردازیم. بهتر است بدانید افرادی که دچار این مشکل میشوند در معرض آسیب خاصی قرار نخواهند داشت اما به علت اینکه زیبایی شان به شدت کاهش پیدا میکند توصیه میشود با استفاده از روش هایی که وجود دارد حتما آن را درمان کرد که در ادامه به معرفی روش های مناسب خواهیم پرداخت.  

دون دون شدن پوست صورت

از میان مشکلات مختلفی که ممکن است برای پوست به وجود آید دون دون شدن آن قطعا مشکل بزرگی نیست و نمیتوان آن را نوعی بیماری دانست اما به علت این که باعث کاهش زیبایی میشود بسیاری از افراد به دنبال روش هایی هستند که با استفاده از آن بتوانند به درمان دون دون شدن پوست صورت بپردازند. متاسفانه در حال حاضر علت دقیق این مشکل مورد بررسی قرار نگرفته است اما این احتمال وجود دارد که مشکل دون دون شدن پوست به صورت ژنتیکی به انسان انتقال پیدا کند به همین دلیل احتمالا روشی مناسب برای جلوگیری از آن وجود نخواهد داشت. در برخی موارد افرادی که دچار این مشکل میشوند ممکن است خارش و سوزش را هم تجربه کنند که باید در این موارد به پزشک مراجعه کرد.  

درمان دون دون شدن پوست صورت

بهتر است بدانید یکی از دلایل اصلی دون دون شدن پوست خشکی بیش از حد آن است به همین دلیل در بسیاری از موارد میتوان با مرطوب نگه داشتن پوست به درمان دون دون شدن پوست صورت پرداخت. برای حفظ رطوبت پوست صورت میتوانید به استفاده از کرم های مرطوب کننده بپردازند یا از داروهای گیاهی استفاده کنید. استفاده از بخور هم قطعا از راهکارهای مناسب برای درمان دون دون شدن پوست صورت خواهد بود که میتوان با جلوگیری از خشک شدن پوست صورت تا حد زیادی آن را درمان کرد.  

درمان با شستشوی مناسب

برای درمان دون دون شدن پوست صورت باید به شستشوی مناسب صورت هم توجه داشته باشید چون شستشوی غیر صحیح باعث افزایش خشکی خواهد شد. برای شستشوی صورت باید توجه داشته باشید که به هیچ وجه از صابون استفاده نکنید و شامپوهای ملایم را جایگزین آن کنید. علاوه بر این با آب ولرم به شستشوی صورت بپردازید. برای شستشوی پوست صورت نباید به هیچ وجه از لیف استفاده کرد چون استفاده از لیف باعث وارد شدن آسیب های شدید به پوست صورت خواهد شد. منبع: کلینیک تخصصی جوانسازی پوست نگین ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LeL0k4fAAAAAGOsQv-rIgGwJWiZU2os8M0fDQk8