علت و دلیل دون دون شدن پوست صورت

علت و دلیل دون دون شدن پوست صورت

21 اردیبهشت ، 1401
کلینیک نگین ایران نوین
یکی از مهمترین کارهایی که برای افزایش زیبایی باید انجام داد این است که به افزایش سلامت پوست پرداخت. به علت این که پوست انسان دائما در معرض آسیب های خارجی است بهتر است تا جایی که امکان دارد به مراقبت های لازم توجه داشت و در صورتی به وجود آمدن بیماری های مختلف در سریعترین زمان ممکن به درمان آن پرداخت. دون دون شدن پوست صورت از مشکلاتی است که ممکن است برخی از افراد در طول زندگی خود با آن روبرو شوند به همین دلیل در ادامه تصمیم گرفته ایم تا به آن بپردازیم.  

علائم دون دون شدن پوست صورت

بهتر است بدانید بیماری های زیادی وجود دارد که ممکن است باعث کاهش دادن سلامت و یا زیبایی پوست شود به همین دلیل باید با آشنا بودن با این بیماری ها به استفاده از روش های درمانی موثر پرداخت. دون دون شدن پوست صورت از مشکلاتی است که میتواند باعث کاهش قابل توجه زیبایی شود به همین دلیل بهتر است با دانستن علائم آن به رفع آن بپردازید تا زیبایی پوستتان افزایش پیدا کند. دون دون شدن پوست صورت به این شکل است که در قسمت های مختلف پوست توده های برجسته ی کوچکی به وجود می ایند که در برخی موارد همراه با سوزش و یا خارش خواهند بود. معمولا اندازه ی هر کدام از آن ها در حدود یک میلی متر خواهد بود و با ناخن به راحتی کندن میشوند. البته در برخی موارد ممکن است توده ها بسیار سفت باشند و به راحتی از پوست جدا نشوند.  

علت دون دون شدن پوست صورت

علت دون دون شدن پوست صورت کاملا مشخص نیست اما معمولا در افرادی که دچار پوست خشک دارند بیشتر دیده میشود و طبق بررسی هایی که انجام شده این مشکل میتواند ژنتیکی باشد. بهتر است بدانید دون دون شدن پوست در فصول سرد سال افزایش پیدا میکند  که در این فصول به هیچ وجه نباید از داغ برای شستن صورت استفاده کرد تا احتمال به وجود آمدن این مشکل کاهش پیدا کند.  

درمان دون دون شدن پوست صورت

برای درمان دون دون شدن پوست صورت بهترین کاری که میتوان انجام داد این است که از تحریک نمودن پوست جلوگیری کرد چون این کار باعث وارد شدن آسیب های شدید به پوست خواهد شد بنابراین سعی کنید برای شستشوی صورت از شوینده های ملایم مانند شامپو های کودکان استفاده کنید. البته برای استفاده از مرطوب کنند ها نقش زیادی در درمان این مشکل خواهد داشت به همین علت بهتر است در طول روز با استفاده از مرطوب کننده جلوی خشک شدن بیش از حد پوست را بگیرید. منبع: کلینیک تخصصی جوانسازی پوست نگین ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LeL0k4fAAAAAGOsQv-rIgGwJWiZU2os8M0fDQk8