علت چروک پوست گردن چیست؟

علت چروک پوست گردن چیست؟

21 اردیبهشت ، 1401
کلینیک نگین ایران نوین
همانطور که میدانید به وجود آمدن چین و چروک در صورت و حتی نقاط دیگر بدن باعث کاهش شدید زیبایی خواهد شد به همین دلیل باید برای جلوگیری از آن از روش های موثری که وجود دارند بهره گرفت. در میان قسمت های مختلف بدن، گردن از نقاطی است که زودتر از نقاط دیگر بدن دچار چین و چروک میشود به همین دلیل در ادامه تصمیم گرفته ایم تا به علت چروک پوست گردن بپردازیم. بررسی علل چین و چروک باعث میشود تا بتوانید با استفاده از راهکارهای مختلف از بروز آن جلوگیری کنید.  

علت چروک پوست گردن

علت چروک پوست گردن در افراد مختلف کاملا متفاوت خواهد بود به همین دلیل نمیتوان برای همه ی افراد علت یکسانی را ذکر کرد. اما به طور کلی بهتر است بدانید افزایش سن یکی از رایج ترین مواردی است که باعث ایجاد چین و چروک در گردن و صورت خواهد شد که باید به این نکته هم اشاره کنیم که ژنتیک هم در این  موضوع دخالت دارد به همین دلیل برخی از افراد در سنین پایین دچار این مشکل میشوند. یکی دیگر از مواردی که باعث چین و چروک در قسمت گردن خواهد شد عدم مراقبت کافی از پوست است. افرادی که بیش از حد در معرض نور مستقیم آفتاب قرار دارند زودتر شاهد پیدا شدن چروک در صورت خواهند بود. البته تاثیر استرس، سوء تغذیه، مصرف الکل، سیگار و قلیان را هم نباید نادیده گرفت چون تمامی آن ها باعث کاهش سن ابتلا به چین و چروک های پوست خواهند شد.  

جلوگیری از بروز چین و چروک

همانطور که گفتیم در بسیاری از مواقع علت چروک پوست گردن مراقبت نکردن از آن خواهد بود که در این موارد باید حتما با استفاده از روش هایی که وجود دارد به جلوگیری از آن پرداخت. برای این که در سنین پایین شاهد چین و چروک در گردن نباشید بهتر است به تغذیه و سلامت روحی خود توجه کافی داشته باشید. علاوه بر این بهتر است حتما از کرم های ضد آفتاب در ناحیه ی گردن هم استفاده کنید. متاسفانه بسیاری از افراد تصور میکنند کرم های ضد آفتاب فقط برای صورت است که همین باعث مشکلات پوستی در قسمت گردن میشود.  

درمان چین و چروک گردن

علت چروک پوست گردن هر چه که باشد میتوان با استفاده از روش های گوناگونی که در حال حاضر به وجود آمده است به نتایج دلخواه دست پیدا کرد. در میان روش های مختلف لیفت گردن یکی از بهترین روش ها برای رفع چین و چروک های عمیق است. اما در صورتی که چین و چروک ها سطحی باشند میتوان از روش هایی مانند بوتاکس و لیزر هم استفاده نمود. منبع: کلینیک تخصصی جوانسازی پوست نگین ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LeL0k4fAAAAAGOsQv-rIgGwJWiZU2os8M0fDQk8