خطرات و عوارض سانترال لب چیست

خطرات و عوارض سانترال لب چیست

21 اردیبهشت ، 1401
کلینیک نگین ایران نوین
امروزه بسیاری از خانم ها برای افزایش زیبایی خود از عمل های زیبایی استفاده میکنند چون با استفاده از روش های مختلفی که امروزه به وجود آمده میتواند در اکثر موارد بدون هیچگونه عارضه به نتیجه رسید. سانترال لب یکی از روش هایی است که در سالهای اخیر متقاضیان زیادی پیدا کرده است و بسیاری از افراد برای رفع افتادگی لب از آن استفاده میکنند به همین دلیل لازم است تمامی بیماران از خطرات احتمالی و عوارض سانترال لب اطلاع داشته باشند تا بتوانند از میان روش های مختلف انتخابی مناسب داشته باشند.  

عمل زیبایی سانترال لب

عمل زیبایی سانترال لب به علت مزایای فوق العاده ای که دارد امروزه متقاضیان زیادی پیدا کرده است و افراد زیادی برای استفاده از آن به کلینیک های زیبایی مراجعه میکنند. در این روش متخصصان با استفاده از ترفند هایی که وجود دارد به کاهش فاصله ی میان بینی و لب بالایی میپردازند که این کار باعث میشود دندان های پیش بالایی نمایان شود و فرد ظاهر جذاب تری داشته باشد. در عمل سانترال متخصصان برش هایی عمودی در ناحیه ی بین لب و بینی ایجاد میکنند و با استفاده از این برش ها پوست اضافی ناحیه ی فوقانی لب را خارج مینمایند که این کار باعث بهتر شدن ظاهر لب ها میشود. معمولا عوارض سانترال لب بسیار سطحی است و بعد از مدت چند روز از بین میرود اما به هر حال به علت اینکه در این عمل از جراحی استفاده میشود ممکن است در برخی موارد شاهد مشکلاتی باشیم.  

عوارض سانترال لب

همانطور که اشاره کردیم عوارض سانترال لب معمولا موقتی است و بعد از چند روز به راحتی از بین میرود. که از میان عوارض موقت آن میتوان به کبودی، تورم، قرمزی، خارش و سوزش اشاره کرد که در این موارد لازم نیست فرد به پزشک مراجعه کنند. اما علاوه بر این ها باید توجه داشته باشید که احتمال خونریزی و عفونت هم در عمل سانترال لب وجود دارد و ممکن است برخی افراد شاهد آن باشند. علاوه بر این آسیب به اعصاب صورت، قابل رویت بودن جای بخیه و برش ها و نا متقارن بودن نیمه ی چپ و راست لب هم از عوارضی است که ممکن است در برخی موارد شاهد آن باشیم.  

مراقبت های بعد از عمل

برای اینکه عوارض سانترال لب کاهش پیدا کند باید به مراقبت های بعد از عمل توجه داشته باشید. بهتر است بدانید تا دو هفته بعد از لیفت یا سانترال لب مصرف الکل و سیگار ممنوع میباشد. علاوه بر این باید تا چند روز برای کاهش تورم و التهابات از کمپرس یخ استفاده کنید و به مصرف منظم داروهایی که تجویز شده نیز اهمیت زیادی دهید. منبع: کلینیک تخصصی جراحی زیبایی نگین ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LeL0k4fAAAAAGOsQv-rIgGwJWiZU2os8M0fDQk8