خطرات و عوارض قرص تقویت مو

خطرات و عوارض قرص تقویت مو

21 اردیبهشت ، 1401
کلینیک نگین ایران نوین
متاسفانه علی رغم توصیه هایی که میشود هنوز هم افراد زیادی وجود دارند که برای رفع ریزش ی موی به پزشک مراجعه نمیکنند و تصمیم میگیرند از دارو ها و روش های مختلفی که برخی توصیه میکنند استفاده کنند که همین باعث میشود فرد نه تنها شاهد رشد موهای جدید نباشد بلکه دچار عوارض مختلف آن شود. خطرات و عوارض قرص تقویت مو موضوعی است که قصد داریم در این مطلب به آن بپردازید تا قبل از این که از داروهای تقویت مو استفاده کنید با خطرات آن آشنایی کافی داشته باشید.  

قرص تقویت مو

قبل از اینکه به خطرات و عوارض قرص تقویت مو بپردازیم باید به این نکته اشاره کنیم که همه ی داروها خطرناک نخواهند بود و نمیتوان گفت همه ی افرادی که برای رفع ریزش موی خود از داروهای مختلف استفاده میکنند دچار مشکل خواهند شد اما بهتر است تا جایی که امکان دارد برای استفاده از داروهای مختلف به متخصصان زیبایی مراجعه کرد تا شرایط بیمار مورد بررسی قرار گیرد. قرص های تقویت مو تنوع بسیار بالایی دارند و نمیتوان همه ی آن ها را در یک دسته جای داد. برخی از این داروها باعث تغییر فعالیت هورمون ها و آنزیم ها میشوند و برخی هم دارای ویتامین های مختلف هستند که سازندگان آن ادعا میکنند در درمان همه ی ریزش موها موثر است در حالی که بدون بررسی دلیل ریزش مو به هیچ وجه نمیتوان با استفاده از دارویی خاص به نتیجه رسید.

عوارض قرص تقویت مو

در مورد عوارض قرص تقویت مو نمیتوان به صورت قطعی نظر داد چون همانطور که اشاره کردیم در حال حاضر داروهای زیادی در بازار به فروش میرسد. اما میتوان به جرات این نکته را گفت که هیچ کدام از آن ها باعث رفع ریزش موی شدید بیماران نخواهند شد. باید توجه داشته باشید که استفاده خودسرانه از داروهایی مانند فیناستراید باعث برهم خورد تعادل هورمون ها و به وجود آمدن عوارض مختلف خواهند شد.

مزایای قرص تقویت مو

عوارض قرص تقویت مو فقط در صورتی خواهد بود که بدون مراجعه به پزشک از آن ها استفاده کنید. اما در صورتی که با توجه به شرایطی که دارید و تحت نظر پزشک به مصرف داروهایی مانند فیناستراید، زینک پلاس و ویتامین های مختلف بپردازید قطعا شاهد افزایش رشد مو و جلوگیری از ریزش آن ها خواهید بود. متخصصان زیبایی با بررسی دقیق علت ریزش مو و شرایطی که دارید میتوانند بهترین داروی رفع ریزش مو را برایتان تجویز کنند تا به مشکل خاصی دچار نشوید. منبع: کلینیک تخصصی تقویت مو و ابرو نگین ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LeL0k4fAAAAAGOsQv-rIgGwJWiZU2os8M0fDQk8