رشد مو در ماه چقدر می باشد

رشد مو در ماه چقدر می باشد

21 اردیبهشت ، 1401
کلینیک نگین ایران نوین
زیبایی موها برای خانم ها بسیار اهمیت دارد و بسیاری از خانم ها به هیچ وجه حاضر نیستند تا موهایشان را کوتاه کنند اما متاسفانه در برخی از موارد موها دچار آسیب هایی میشوند که فرد مجبور میشود برای رفع آن به کوتاه کردن موها بپردازد. مثلا افرادی که دچار موخوره یا نازکی مو میشوند چاره ای جز کوتاه کردن آن نخواهند داشت. در این موارد قطعا میزان رشد مو در ماه برای فرد بسیار اهمیت خواهد داشت تا بداند دقیقا بعد از چند وقت موهایشان به اندازه ی کافی دست پیدا خواهد کرد به همین دلیل در ادامه تصمیم گرفته ایم به آن بپردازیم.  

میزان رشد مو در ماه

اگر به تازگی موهایتان را کوتاه کرده اید و قصد دارید میزان رشد مو در ماه را بدانید بهتر است بدانید این مقدار در همه ی افراد یکسان نخواهد بود و تا حد زیادی به رژیم غذایی، سلامت روحی و عادت های مختلفی که دارد بستگی خواهد داشت اما به طور کلی اگر قرار باشد برای میزان رشد مو در ماه رقمی را اعلام کنید این رقم در حدود یک و نیم سانتی متر خواهد بود. یعنی میتوان گفت موها به صورت طبیعی در طول روز نیم میلی متر رشد خواهند داشت و اگر بعد از تراشیدن مو یک سال صبر کنید میتوانید این انتظار را داشته باشید که موهایتان حدود 20 سانتی متر رشد کند. البته این مقدار به ژنتیک هم مرتبط خواهد بود. اگر دقت کرده باشید برخی به صورت ژنتیکی موهای پرپشت تری دارند و زود به زود موهایشان رشد میکند در صورتی که برخی هم از رشد کند مو گلایه میکنند.

افزایش رشد مو در ماه

همانطور که اشاره کردیم رشد مو در ماه در همه ی افراد یکسان نخواهد بود و میتوان تا حدی آن را تغییر داد. اگر رشد سریع مو برایتان اهمیت دارد بهتر است تا جایی که امکان دارد از غذاهای مقوی استفاده کنید. طبق تحقیقاتی که انجام شده استفاده از غذاهایی که طبع گرم دارند مانند خرما، کشمش و مغز ها باعث میشود تا رشد موها تا حد زیادی افزایش پیدا کنند. البته برای افزایش رشد موها میتوان از ماسک های گیاهی مانند تخم مرغ و عسل هم استفاده کنید. استفاده از این ماسک ها نه تنها باعث افزایش رشد مو خواهد شد بلکه زیبایی موهایتان را هم افزایش میدهد.

علت رشد کند موها

در صورتی که رشد مو در ماه زیر یک سانت باشد بهتر است برای بررسی علت آن به متخصصان زیبایی مراجعه کرد. این مشکل ممکن است ژنتیکی باشد اما در برخی از موارد هم ممکن است علت رشد کند موها به علت سوء تغذیه، مشکلات کبدی، مشکلات تیروئید و ... باشد که باید حتما به درمان آن پرداخت چون در غیر اینصورت ممکن است باعث ریزش مو شود. منبع: کلینیک تخصصی تقویت مو و ابرو نگین ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LeL0k4fAAAAAGOsQv-rIgGwJWiZU2os8M0fDQk8