علت ریزش مو در نوجوانان دختر چیست

علت ریزش مو در نوجوانان دختر چیست

21 اردیبهشت ، 1401
کلینیک نگین ایران نوین
قطعا ریزش مو مشکلی است که تجربه ی آن بسیار سخت خواهد بود و همه ی افراد با مشاهده ی آن دچار آسیب های روحی شدید خواهند شد اما قطعا خانم ها به علت روحیه حساسی که دارند مشکلات روحی بیشتری را تجربه خواهند کرد به صورتی که ممکن است در برخی موارد دچار افسردگی و مشکلات روحی شدید شوند به همین دلیل در این مطلب قصد داریم تا به علت ریزش مو در نوجوانان دختر بپردازیم تا بتوانید با استفاده از آن به رفع ریزش مو بپردازید پس با ما همراه باشید.  

علت ریزش مو در نوجوانان دختر

در صورتی که تصور میکنید علت ریزش مو در نوجوانان دختر بهتر است بدانید کاملا در اشتباهید چون ریزش مو دلیل مختلفی دارد و همه ی افراد ممکن است در طول زندگی خود ریزش موهای مختلف را تجربه کنند اما بهتر است بدانید معمولا خانم ها کمتر دچار ریزش موی ارثی میشوند به همین دلیل ریزش موی دختران در دوران نوجوانی معمولا به علت مشکلات ژنتیکی نخواهد بود. علت ریزش مو در نوجوانان دختر میتواند استرس و اضطراب بیش از حد باشد چون مشکلات روحی تاثیر زیادی در رشد موها خواهد داشت و افرادی که بیشتر در معرض فشار های روحی قرار دارند قطعا مستعد ریزش مو خواهند بود. البته باید این نکته را هم بدانید که سوء تغذیه، مشکلات تیروئید، بیماری های عفونی، بیماری آلوپسی و ... هم میتوانند از دلایل این ریزش مو باشند که باید بررسی شوند.  

پیشگیری از ریزش موی دختران در نوجوانی

همانطور که اشاره کردیم علت ریزش مو در نوجوانان دختر نمیتواند مشکلات ژنتیکی باشد به همین دلیل میتوان به راحتی از آن جلوگیری کرد. برای جلوگیری از ریزش مو در سنین نوجوانی باید اهمیت بیشتری برای سلامت روحی خود قائل بود چون همانطور که گفتیم مشکلات روحی تاثیر زیادی در ریزش مو دارد. رعایت بهداشت سر، استفاده از رژیم غذایی مناسب و انجام آزمایشات دوره ای هم باعث میشود تا احتمال ریزش مو در دوران نوجوانی تا حد زیادی کاهش پیدا کند به همین دلیل باید به آن اهمیت زیادی دهید.  

درمان ریزش مو در دختران نوجوان

در صورتی که علت ریزش مو در نوجوانان دختر مشخص شود میتوان به راحتی آن را درمان کرد. ریزش موی استرسی و ریزش مویی که به علت مشکلات تغذیه به وجود می آید بعد از رفع مشکل به راحتی برطرف خواهد شد اما متاسفانه در صورتی که ریزش مو به علت بیماری آلوپسی یا سایر بیماری ها به وجود آمده باشد تا زمانی که درمان نشود ریزش مو  ادامه خواهد داشت. منبع: کلینیک تخصصی تقویت مو و ابرو نگین ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LeL0k4fAAAAAGOsQv-rIgGwJWiZU2os8M0fDQk8