دلیل و علت ریزش مو در بهار چیست

دلیل و علت ریزش مو در بهار چیست

21 اردیبهشت ، 1401
کلینیک نگین ایران نوین
ریزش موی فصلی نوعی از ریزش مو است که شاید بسیاری از افراد با آن آشنایی نداشته باشند اما بهتر است بدانید امکان این در طول زندگی حداقل یکبار دچار این نوع ریزش مو شوید کم نخواهد بود به همین دلیل در این مطلب تصمیم گرفته ایم تا به علت ریزش مو در بهار بپردازیم. قبل از اینکه به معرفی این نوع ریزش مو بپردازیم بهتر است این موضوع را بدانید که ریزش موی فصلی در بهار موقت است به همین دلیل افرادی که دچار آن میشوند میتوانند به راحتی آن را رفع کنند.  

علت ریزش مو در بهار

ریزش مو در بهار چندان شایع نیست به همین دلیل بسیاری از افراد شاید حتی اسم ریزش موی بهاری را هم نشنیده باشند اما بهتر است بدانید در برخی از موارد ممکن است آغاز فصل بهار باعث ریزش موی برخی از افراد شود. علت ریزش مو در بهار هنوز به صورت دقیق مشخص نشده است اما طبق تحقیقاتی که انجام شده محققان به این نتیجه رسیده اند که حساسیت های فصلی در آن بی تاثیر نخواهد بود. البته باید به این نکته هم توجه داشته باشید که ریزش مو در این فصل ممکن است به علت گرمای هوا به وجود آید چون گرم شدن هوا باعث میشود تا رشد عوامل بیماری زا در سر افزایش پیدا کند و برخی از افراد دچار بیماری های قارچی و .. شوند. البته با رعایت بهداشت میتوان از آن جلوگیری کرد و این طور نیست که در فصول گرم سال حتما بیماری های عفونی برای برخی از افراد به وجود آیند.  

درمان ریزش موی بهاری

همانطور که اشاره کردیم علت ریزش مو در بهار در برخی از موارد ممکن است حساسیت های فصلی باشد که در این موارد به هیچ روش درمانی خاصی نیاز نخواهد بود اما میتوانید با استفاده از ماسک های گیاهی به رشد سریعتر موهایتان کمک کنید. اما اگر ریزش مو در این فصل به علت بیماری های عفونی باشد باید حتما به پزشک پوست و مو مراجعه کنید چون درمان آن کار ساده ای نخواهد بود.  

جلوگیری از ریزش مو در فصل بهار

علت ریزش مو در بهار در همه ی افراد کاملا مشخص نیست به همین دلیل روشی قطعی برای جلوگیری از آن وجود ندارد اما به طور کلی در صورتی که قصد دارید از ریزش مو جلوگیری کنید بهتر است در فصل بهار به تقویت موهایتان بیشتر اهمیت دهید و حتی الامکان هر چند وقت یکبار با استفاده از ماسک های گیاهی به تقویت موهایتان بپردازید. استفاده از ماسک های گیاهی قطعا یکی از بهترین روش ها برای جلوگیری از انواع ریزش موها خواهد بود به طوری که میتوان با استفاده از آن تا حدی جلوی ریزش موی ارثی را هم گرفت. منبع: کلینیک تخصصی کاشت مو نگین ایران نوین  
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LeL0k4fAAAAAGOsQv-rIgGwJWiZU2os8M0fDQk8