بهترین روش خانگی جلوگیری از ریزش مژه چیست

بهترین روش خانگی جلوگیری از ریزش مژه چیست

21 اردیبهشت ، 1401
کلینیک نگین ایران نوین
شاید تصور کنید ریزش مژه مشکلی است که نمیتوان به راحتی از آن جلوگیری کرد اما بهتر است بدانید در بسیاری از موارد افرادی که دچار ریزش مژه میشوند میتوانند با استفاده از راهکارهایی که وجود دارد از بروز آن جلوگیری کنند. روش خانگی جلوگیری از ریزش مژه در اکثر موارد نتایج فوق العاده ای به دنبال خواهند داشت به صورتی که با استفاده از آن ها میتوان شاهد افزایش زیبایی آن هم بود به همین دلیل اگر تا کنون به سلامت مژه هایتان اهمیت نمی دادید بهتر است از همین حالا از این روش ها استفاده کنید.  

روش خانگی جلوگیری از ریزش مژه

در صورتی که قصد دارید رشد مژه هایتان را افزایش دهید بهتر است بدانید این کار بسیار راحت است. استفاده از روش های خانگی کار چندان سختی نخواهد بود و همه ی افراد با هر شرایطی که داشته باشند میتوانند از آن ها بهره بگیرند. بهتر است بدانید روش خانگی جلوگیری از ریزش مژه عارضه ای به دنبال نخواهد داشت به همین دلیل نباید از این بابت دچار نگرانی شوید. البته باید به این نکته توجه داشته باشید که برای رفع ریزش ناگهانی مژه نباید از این روش ها استفاده کنید چون ممکن است دچار بیماری خاصی شده باشید و با استفاده از روش های خانگی بیماری تان درمان نشود. از میان روش های خانگی مختلفی که برای تقویت مژه و جلوگیری از ریزش آن وجود دارد قطعا استفاده از روغن ها بهترین گزینه خواهد بود به همین دلیل در ادامه به معرفی آن میپردازیم.

جلوگیری از ریزش مژه با روغن های گیاهی

روش خانگی جلوگیری از ریزش مژه گستردگی زیادی دارند اما میتوان با اطمینان گفت که در میان آنها قطعا روغن های گیاهی یکی از بهترین گزینه ها خواهند بود. بهتر است بدانید استفاده از روغن های گیاهی مختلف مانند روغن زیتون، سیاه دانه، نارگیل و کرچک باعث میشود تا مژه ها در مدت زمانی بسیار کوتاه تقویت شوند و احتمال ریزش آن تا حد زیادی کاهش پیدا کند. استفاده از روغن های گیاهی به افزایش شفافیت و زیبایی مژه ها هم کمک خواهد کرد به همین دلیل بهتر است در هفته چند باز قبل از خواب مژه هایتان را به آن آغشته کنید.

ماساژ پلک برای جلوگیری از ریزش مژه

از میان روش خانگی جلوگیری از ریزش مژه قطعا این روش هم مزایای فوق العاده ای خواهد داشت. ماساژ پلک کار بسیار ساده است. کافی است نوک انگشتان را به روغن های گیاهی آغشته کنید و با آن سطح پلک ها را با حرکات دورانی و ضربه ای ماساژ دهید. این کار باعث میشود تا خونرسانی در پلک افزایش پیدا کند و مواد تغذیه ای مختلف در اختیار ریشه ی مژه ها قرار گیرد. منبع: کلینیک تخصصی تقویت مو و ابرو نگین ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LeL0k4fAAAAAGOsQv-rIgGwJWiZU2os8M0fDQk8