رشد مژه در ماه چقدر می باشد

رشد مژه در ماه چقدر می باشد

21 اردیبهشت ، 1401
کلینیک نگین ایران نوین
اگر دقت کرده باشید زیبایی چشم ها تا حد زیادی به مژه ها بستگی دارد به همین دلیل در صورتی که به دنبال روشی هستید که با استفاده از آن زیبایی چشم ها را افزایش دهید قطعا باید به تقویت مژه ها اهمیت دهید. اما قبل از آن بهتر است از میزان رشد مژه در ماه اطلاع پیدا کنید چون در صورتی که مژه هایتان رشد کمی داشته باشد باید حتما برای رفع آن از روش های موثر استفاده کرد. در ادامه تصمیم گرفته ایم تا به میزان رشد مژه در یک ماه بپردازیم پس تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

میزان رشد مژه در ماه

میزان رشد مژه در ماه در همه ی افراد یکسان نخواهد بود به همین دلیل نمیتوان بدون مراجعه به پزشک از این موضوع اطمینان حاصل کرد که رشد مژه ها طبیعی است یا نه. اما به طوری که بهتر است بدانید میزان رشد موها در ماه به صورت میانگین یک و نیم سانتی متر است که ژنتیک هم بر روی این مقدار تاثیر زیادی خواهد داشت به طوری که شاید برخی از افراد بسیار کمتر از این باشد. البته باید به این نکته هم توجه داشته باشید که یک و نیم سانت معمولا برای موهای سر در نظر گرفته میشود. رشد مژه و ابروها قطعا کمتر از موهای سر خواهد بود به همین دلیل نمیتوان گفت رشد ابروها یک و نیم سانت خواهد بود. در صورتی که رشد مژه هایتان کمتر است نباید نگرانی خاصی داشته باشید چون روش هایی وجود دارند که میتوان با استفاده از رشد مژه را افزایش داد.  

علت رشد کند مژه ها

در صورتی که رشد مژه در ماه کمتر از حالت عادی باشد ممکن است فرد دچار سوء تغذیه و یا مشکلات روحی شده باشد چون هر کدام از این ها میتوانند تاثیر زیادی بر روی رشد موهای بدن داشته باشند. اما به طور کلی رشد کند مژه ها چندان نگران کننده نیست و میتواند به صورت ارثی باشد. البته ریزش مژه مشکلی است که باید حتما برای رفع آن به پزشک مراجعه کرد.  

افزایش رشد مژه ها

برای افزایش رشد مژه در ماه از داروهای گیاهی استفاده کرد. استفاده از داروهای گیاهی چندان هزینه بر نخواهد بود  و عارضه ای به دنبال نخواهد داشت. از میان داروهای گیاهی روغن زیتون، روغن کرچک و نارگیل از بهترین داروهایی خواهند بود که میتوان با استفاده از آن شاهد افزایش رشد مژه ها بود. البته برخی از محصولات تقویت مژه که در داروخانه ها به فروش میرسند هم تاثیر قابل توجهی خواهند داشت. منبع: کلینیک تخصصی تقویت مو و ابرو نگین ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LeL0k4fAAAAAGOsQv-rIgGwJWiZU2os8M0fDQk8