بهترین خوراکی و تغذیه رشد مژه چیست

بهترین خوراکی و تغذیه رشد مژه چیست

21 اردیبهشت ، 1401
کلینیک نگین ایران نوین
بسیاری از افراد با تاثیری که مژه ها در زیبایی دارند آشنا هستند اما متاسفانه هیچ تلاشی برای افزایش رشد مژه های خود نمیکنند چون تصور میکنند رشد مژه ها فقط به مسائل ژنتیکی ارتباط دارد و افرادی که از نظر ژنتیکی مستعد کم پشتی مژه نباشند مشکلی برایشان به وجود نخواهد آمد در حالی که این باور به هیچ وجه صحیح نیست و برای افزایش رشد مژه باید حتما به سلامت آن اهمیت داد. خوراکی و تغذیه رشد مژه موضوعی است که در این مطلب به آن خواهیم پرداخت پس با ما همراه باشید.  

بهترین خوراکی و تغذیه رشد مژه

اگر آرزو دارید مژه های پرپشت و زیبا داشته باشید باید حتما به تغذیه ی خود توجه داشته باشید چون مژه ها هم برای رشد به ویتامین های مختلف نیاز خواهند داشت به همین دلیل در صورتی که ویتامین های کافی در بدنتان وجود نداشته باشد دچار ریزش خواهد اما به طور کلی معرفی بهترین خوراکی و تغذیه رشد مژه  کار چندان مناسبی نیست چون بدن تنها به یک ماده ی غذایی برای رشد مو نیاز نخواهد داشت. برای اینکه مژه، ابرو و موهای سر رشد مناسب داشته باشند باید حتما در برنامه ی غذایی خود مصرف میوه ها و سبزیجات را افزایش دهید و سعی کنید حتما از غذاهای متنوع طبیعی استفاده کنید. ضمن اینکه برای رشد مژه ها باید حتما به قطع مصرف یکی سری از مواد غذایی بپردازید چون مصرف غذاهای مضر قطعا تاثیر بسیار بدی بر روی رشد موهای مژه و ابرو خواهد داشت.  

خوراکی های مضر برای رشد مژه

برای تغذیه رشد مژه باید حتما مصرف یک سری از غذاها را متوقف کنید. به طور کلی باید به این نکته توجه داشته باشید که مصرف غذاهایی که باعث کاهش سلامت میشود قطعا روی رشد موها هم تاثیر خواهند داشت. غذاهای چرب، شور، سرخ کردن، فست فود ها، نوشیدن های الکی و نوشیدن هایی که حاوی کافئین هستند تاثیر بدی بر روی رشد مژه ها و موهای سر خواهند داشت.  

نوشیدن آب برای رشد مژه

قبل از اینکه به فکر تغذیه رشد مژه باشید باید حتما این موضوع را بدانید که نوشیدن آب کافی تاثیر زیادی در رشد مناسب مژه ها خواهد داشت به همین دلیل باید به آن اهمیت دهید. متاسفانه بسیاری از افراد در طول روز توجهی به نوشیدن آب ندارند که همین باعث کاهش سلامتی و زیبایی شان میشود. نوشیدن آب کار سختی نیست اما اهمیت زیادی دارد به همین دلیل بهتر است برای این که نوشیدن آب را فراموش نکنید همیشه آن را بر روی میز کار یا کنار خود قرار دهید. منبع: کلینیک تخصصی تقویت مو و ابرو نگین ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LeL0k4fAAAAAGOsQv-rIgGwJWiZU2os8M0fDQk8