مراحل رشد ابرو چیست

مراحل رشد ابرو چیست

21 اردیبهشت ، 1401
کلینیک نگین ایران نوین
آشنایی با مراحل رشد ابرو باعث میشود تا بتوانید با دلایل ریزش طبیعی آن آشنا شوید و علاوه بر این به اهمیت استفاده از روش های مختلف برای تقویت آن پی ببرید. به همین دلیل در این مطلب تصمیم گرفته ایم به این موضوع بپردازیم. بهتر است بدانید ابرو ها رشد منظمی ندارد یعنی در مراحل مختلف به یک اندازه رشد نمیکنند به همین دلیل هم هست که همیشه شاهد ریزش چند تار مو خواهید بود. در ادامه با مراحل رشد موهای ابرو بیشتر خواهیم پرداخت پس تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.  

اولین قسمت از مراحل رشد ابرو

به طور کلی دانشمندان مراحل رشد ابرو را به سه قسمت کلی تقسیم کرده اند که در هر کدام از آن موها در وضعیت خاصی قرار دارند. مرحله ی آناژن که به مرحله ی رشد مو معروف است اولین مرحله رشد ابرو ها خواهد بود که در آن سلول های مو در فولیکول ها به سرعت تقسیم میشوند. در این مرحله موهای ابرو تمام رشد خودشان را خواهند کرد و بعد از آن دیگر رشدی نخواهند داشت. بهتر است بدانید موهای تمام بدن فقط در زمان آناژن رشد میکنند و میزان این دوره هم برای رشد موهای قسمت های مختلف تفاوت دارد به همین دلیل است که مثلا میزان رشد موهای سر با ابرو ها کاملا متفاوت است. البته باید به این نکته هم اشاره کنیم که این میزان به ژنتیک هم بستگی دارد به همین دلیل برخی از افراد ممکن است ابرو و موهای سایر نقاط بدنشان بیشتر رشد کند.  

مرحله کاتاژن و تلوژن

در ادامه ی مراحل رشد ابرو، موها وارد مرحله ی کاتاژن میشوند. در این مرحله موها به تدریج دچار ریزش میشوند و موهای جدید آماده ی رشد میشوند. بهتر است بدانید همیشه فقط 3 درصد از ابروها در این مرحله قرار دارند به همین دلیل است که در حالت عادی فقط درصد کمی از ابرو ها به صورت روزانه دچار ریزش میشوند. مرحله ی تلوژن هم مرحله ی اخر رشد ابروهاست که در آن موهای جدید جایگزین موهای قبلی میشوند و مجدد مراحل رشد ابرو تکرار میشود.  

سرعت بخشیدن به مراحل رشد ابرو

برای سرعت بخشیدن به مراحل رشد ابرو میتوانید از داروهای گیاهی مانند روغن زیتون، روغن کرچک، روغن نارگیل و ... استفاده کنید. البته در صورتی که ریزش ابروهایتان بیش از حد عادی است و احساس میکنید ریزش آن بیش از حد عادی است بهتر است حتما به کلینیک های زیبایی مراجعه کنید تا علت آن مورد بررسی قرار گیرد. منبع: کلینیک تخصصی ترمیم مو و ابرو نگین ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LeL0k4fAAAAAGOsQv-rIgGwJWiZU2os8M0fDQk8