مزایا و معایب حذف موهای زائد با دستگاه لیزر elight

مزایا و معایب حذف موهای زائد با دستگاه لیزر elight

30 شهریور ، 1401
کلینیک نگین ایران نوین

مزایا و معایب حذف موهای زائد با دستگاه لیزر elight


به دلیل تبلیغات فراوان و گاه نادرست برخی افراد سودجو، در مورد ویژگی ها ی دستگاه های مورد استفاده  در زمینه ی حذف موهای زائد، بهتر است کسانی که قصد استفاده از روش های از بین بردن دائمی موهای زائد خود را دارند، اطلاعاتی در مورد معایب و مزایای هر دستگاه داشته باشند تا با آگاهی کافی و داشتن انتظارات واقع بینانه نسبت به درمان موهای زائد خود اقدام کنند. در این مطلب به بیان مزایا و معایب دستگاه لیزر elight می پردازیم.

مزایا و ویژگی ها ی خاص دستگاه لیزر elight

این دستگاه از جدیدترین و پیشرفته ترین تکنولوژی های حذف موهای زائد بهره مند است و به همین دلیل دارای مزایای خاصی نسبت به سایر دستگاه های حذف موهای زائد می باشد. مهمترین مزیت های دستگاه لیزر elight  نسبت به سایر دستگاه های از بین برنده موهای زائد در زیر شرح داده می شود:

به دلیل تکنولوژی RF، این دستگاه برخلاف دستگاه های رایج که فقط برای موهای زائد سیاه کارایی دارند، تنظیمات مختلفی دارد و برای موهای مختلفی نظیر موهای زائد سفید، بلوند و کرکی  و همچنین افراد دارای رنگ پوست های مختلف قابل استفاده است . وجود تکنولوژی خنک کننده ی اپیدرم نیز مزیت دیگر این دستگاه نسبت به دستگاه های مشابه است که می تواند پوست را  حین درمان خنک و از ناراحتی فرد جلوگیری کند.

تکنولوژی آی پی ال هم باعث شده تا در پوست ناحیه مورد درمان، میزان الاستین و کلاژن افزایش یابد و پوست به بازسازی و جوانسازی خود بپردازد. همچنین کم عارضه بودن و سطح ایمنی بالای elight موجب شده تا استفاده از این دستگاه برای موهای زائد تمامی نواحی بدن امکان پذیر باشد.


معایب و عوارض لیزر elight

هیچ دستگاه و تکنولوژی بدون عیب نیست و دستگاه لیزر elight نیز از این قاعده مستثنی نخواهد بود. ایجاد قرمزی، تورم و درد مختصر از عوارض شایع پس از درمان می باشد؛ البته این حالت ظرف یک الی دو روز رفع خواهد شد.

اما ایجاد لک به خصوص برای افراد دارای پوست های تیره که به نور بیشتر حساسیت نشان می دهند، در نقاطی که نور بیشتری دریافت کرده باشند دور از انتظار نیست و ممکن است محو شدن آنها مدتی زمان ببرد. استفاده از این دستگاه برای برخی افراد نظیر کسانی که به نور زیاد حساسیت دارند، خانم های باردار و شیرده و… مناسب نیست.

یکی دیگر از معایب این دستگاه که به نظر می رسد سایر دستگاه هایی که تا به امروز به وجود آمده اند نیز دارا باشند، این است که موهای زائد به صورت کامل و قطعی از بین نمی روند و حتی اگر از بین رفتند، ممکن است پس از گذشت مدتی تعداد کمی از آن ها دوباره ظاهر شوند.

منبع: کلینیک تخصصی لیزر موهای زائد نگین ایران نوین

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LeL0k4fAAAAAGOsQv-rIgGwJWiZU2os8M0fDQk8