درمان ریزش ابرو بعد از شیمی درمانی

درمان ریزش ابرو بعد از شیمی درمانی

30 شهریور ، 1401
کلینیک نگین ایران نوین

درمان ریزش ابرو بعد از شیمی درمانی

با توجه به این مسئله که در دوران شیمی درمانی فرد دچار ریزش مو و ابرو می شود و در اثر این تغییرات ناگهانی که در ظاهر فرد میتلا به سرطان  ایجاد می شودفرد از لحاظ روحی بسیار تحت فشار و استرس روانی قرار می گیرد، و قطعا به دنبال راه حلی برای این مشکل بعد اتمام درمان خود خواهد بود .با توجه به مهم بودن اینموضوع و شایع شدن ان در میان افراد مختلف در ادامه به بحث در مورد درمان ریزش ابرو بعد از شیمی درمانی می پردازیم.

درمان ریزش ابرو بعد از شیمی درمانی

از آن جایی که بعد اتمام دوران شیمی درمانی فولیکول های مو تحت تاثیر داروهای شیمی درمانی اسیب دیده قرار می گیرد و دچار ریزش می شوند . بعد شیمی درمانی موهای فرد به صورت کرکی و با روند رشد کمی همراه است .بعد از اتمام این دوره فرد بیمار به دنبال این می باشد که رشد مو های خود را تسریع بخشد . و  به مرور زمان با از بین رفتن اثر دارو در بدن ، ابرو فرد باید چندین ماه تقویت شود تا به ضخامت برسد.

بر اساس گفته متخصصین ، تغذیه مناسب  پس از شیمی درمانی می تواند در پیشرفت این روند موثر باشد. استفاده از مکمل های ویتامینی شامل ب کمپلکس، ویتامین E و ویتامین C را به صورت خوراکی  برای فرد  تجویز می نماید تا با استفاده مداوم آن سرعت رشد موها ی ابرو افزایش پیدا کند و همچنین رعایت نکاتی مانند استفاده نکردن از سشوار و اتوی مو، رنگ نکردن و برس نکشیدن زیاد را به بیمار توصیه خواهد کرد.

همچنین یکسری موارد تغذیه ای و مصرف مواد غذایی سرشار از پروتئین، انواع ویتامین و اسیدهای آمینه  توصیه خواهد کرد و تا جایی که رژیم غذایی این گونه بیماران مشکلی برای فرد ایجاد نکند می توانند از منابع غنی کلسیم مانند لبنیات و پروتئین و گوشت را مصرف کنند تا فولیکول های مو که از خون تغذیه می کند، بهترین تقویت  را داشته باشند.

آیا مواد کاشت ابرو  برای بیماران سرطانی بی ضرر است؟

در بیمارانی که تحت درمان با شیمی درمانی قرار می گیرند ، ریزش ابرو ها و همچنین موها در روحیه فرد از لحاظ روانی بسیار اهمیت دارد . دلایل علمی برای این گونه افراد که مواد کاشت مو می تواند ضرری برای فرد ایجاد کند وجود ندارد.

این افراد بعد از اتمام دوره شیمی درمانی می توانند بعد از استفاده از مواد تقویتی  و رشد موهای خود ، با مشورت گرفتن از پزشک معالج خود  برای پرپشت کرد ابروهای خود از یکی از روش های کاشت ابرو استفاده کنند و این عمل می تواند به افزایش روحیه فرد کمک کرده و روند درمانی بیمار را تسریع کند که این مسئله در خانم ها بسیار شایع ترمی باشد.

رعایت نکات پر اهمیت در کلینیک کاشت ابرو برای افراد بعد از شیمی درمانی
افرادی که به بیماری سرطان مبتلا مشوند و بعد از شیمی درمانی ابروها و موهای ان ها به دلیل استفاده از دارو ها در حین درمان شروع به ریزش میکند و بعد از اتمام دوره درمان با شروع مجدد رشد و ضخیم شدن موها ممکن است یک قسمت هایی از ابروها ان پرپشتی لازم را مانند قبل نداشته باشد و یا فرد از ابتدا و قبل از ابتلا به بیماری دارای ابروهای نازک بوده است.

این افراد برای ایجاد اعتماد به نفس بیشتر و زیباتر کردن چهره خود می توانند کاشت ابرو را انجام دهند.  با تاکید به این مسئله که  سیستم ایمنی بدن این اشخاص به علت استفاده از داروهای شیمی درمانی نسبت به افراد عادی بسیار پایین می باشد قبل انجام عمل کاشت ابرو باید متخصصین این کار را از بیماری خود مطلع سازند تا محیط و لوازم مورد نیاز را بیش از پیش استریل کنند چون این افراد مستعد بیماری های میکروبی می باشند.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LeL0k4fAAAAAGOsQv-rIgGwJWiZU2os8M0fDQk8