لیزر elight و shr چه تفاوت هایی دارند

لیزر elight و shr چه تفاوت هایی دارند

30 شهریور ، 1401
کلینیک نگین ایران نوین

لیزر e light و SHR چه تفاوت هایی دارند؟
دستگاه لیزر e light و SHR هر دو از جدید ترین دستگاه های مورد استفاده برای حذف مو های زائد هستند. در این دو دستگاه سعی شده تا مزایای دستگاه های سابق به صورت تکامل یافته تری مورد استفاده قرار گیرد. این دو دستگاه از نظر نحوه عملکرد با یکدیگر تفاوت هایی دارند .

لیزر e light چگونه است؟
تکنولوژی به کار رفته در این دستگاه در واقع نور شدید پالسی یا همان IPL به همراه  تکنولوژی رادیو فرکانسی است. این دو تکنولوژی در کنار یکدیگر می توانند به صورت موثر تری فولیکول موهای زائد را مورد هدف قرار دهند. همچنین وجود تکنولوژی های سرد کننده خاصی در دستگاه e light ، باعث شده تا افراد هنگام استفاده از این دستگاه ناراحتی و درد بسیار کمتری نسبت به گذشته احساس کنند.

لیزر SHR چگونه است؟
SHR  مخفف اصطلاح  super hair removal   است. این تکنولوژی نوع بسیار پیشرفته ای از IPL  است و می تواند گفت تلفیقی از دستگاه IPL و دستگاه لیزر دایود بوده و عملکردی سریع تر از IPL و کم درد تر از دایود دارد. با استفاده از این تکنولوژی نیازی به ارسال یک پالس با انرژی بالا برای حذف موهای زائد نیست، بلکه با ارسال ۶ الی ۱۰ مرتبه پالس های با انرژی کمتر ولی با فرکانس بالاتر می توان مو ها را از بین برد. به دلیل وجود فرکانس بالا، در حین حرکت هندپیس دستگاه می توان پالس های انرژی را پرتاب نمود و روند درمان در عین حال که ایمن تر و موثر تر است ،سریع تر نیز خواهد بود.

تفاوت های دستگاه لیزر e light و SHR
یکی از مهم ترین تفاوت های این دو دستگاه مربوط به موارد کاربرد آن ها است. e light  علاوه بر اینکه در حذف موهای زائد کارایی دارد، در دیگر درمان های پوستی نظیر کنترل رنگدانه، آکنه و عروق زیر پوستی  و همچنین جوانسازی پوست به کار می رود؛ اما SHR  فقط برای حذف موهای زائد استفاده می شود، البته در این امر بهتر از دستگاه لیزر e light  عمل می کند. همانطور که در بالا اشاره شد دستگاه e light  در واقع مجموعه ای از تکنولوژی IPL  و رادیو فرکانسی است اما SHR نوع ارتقا یافته ی IPL و می توان گفت تلفیق آن با تکنولوژی لیزر دایود می باشد.

منبع: کلینیک تخصصی لیزر موهای زائد نگین ایران نوین

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LeL0k4fAAAAAGOsQv-rIgGwJWiZU2os8M0fDQk8