کاشت مو

کاشت مو با بهترین روش با تراکم بالا + مراحل - کلینیک نگین ایران نوین


کاشت مو طبیعی با بهترین روش با تراکم بالا به همراه قیمت مناسب و کم ترین عوارض را می توانید در کلینیک نگین ایران نوین تهران با جدیدترین روش ها تجربه نمایید.


عمل کاشت مو در واقع روشی است که توسط جراح (متخصص) موهای پشت سر یا کناره سر را با توجه به نوع روش کاشت در قسمت طاس (کچل) سر پیوند میزند. اگر بخواهیم در مورد این عمل صحبت کنیم خوب است برخی از موارد مهم را بررسی کنیم. امروزه برای از بین بردن خطرات و عوارض این عمل را در کلینیک کاشت مو معتبر انجام می گردد. در بیشتر روش های کاشت (پیوند) موی طبیعی از بی حسی طبیعی استفاده می شود تا شخص در عین عمل دردی احساس نکند. می توان عنوان کرد که الگوی طاسی سر مسئول بخش عمده ای از ریزش مو است. همین موضوع به ژنتیک نیز وابسته است.

نحوه عمل کاشت مو

این روش بدین صورت است که برداشت مو با استفاده از یک نوار باریک که قطر این نوار بستگی به مقدار شلی پوست سر دارد و معمولا تحت بی حسی موضعی انجام شده و حاوی ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ گرافت که حاوی ۷۰۰۰ تا ۹۰۰۰ تار مو می باشد انجام میشود. در مرحله بعد محل عمل به ظرافت ترمیم میشود و چون خط برداشت در مسیر رویش موها بوده معمولا محل ترمیم دیده نمی شود.

تیم جراحی زیر میکروسکوپ گرافت های فولیکول های مو را بصورت واحد های یک، دو و یا سه تایی جدا کرده و آماده کاشتن مو میکنند. در این روش کاشت معمولا نیاز به تراشیدن کل موهای سر فرد نبوده و فقط ناحیه ای که جهت برداشت و کاشت مو لازم است کوتاه می شود و سپس فولیکول های آماده شده تک تک و خیلی منظم طبق طرح از قبل تعیین شده کاشته می شود.

در آخر منطقه برداشت شده مو با تکنیک خاص بخیه می شود و در طی ۱۲ الی ۱۴ روز این بخیه ها کشیده خواهند شد.  موهاي جديد نياز به مراقبت دارويي و غير دارويي نداشته و مادام العمر رشد خواهد كرد. موهای کاشته شده را می توان شست، حالت داد و كوتاه کرد.

کاشت مو

روش های کاشت مو

 • کاشت روش FUT
 • کاشت روش FIT
 • کاشت روش ترکیبی FIT و FUT
 • کاشت به روش BHT
 • کاشت به روش SUT

بیرون آوردن واحدهای فولیکولی در عمل کاشت موی طبیعی

کاشت موی طبیعی به روش fue (در برخی از مراکز به اسم fit نیز شناخته می شود) یکی از پیشرفته ترین روش های کاشت موی سر است، که این متد نسبت به سایر روش های قدیمی پیوند موی طبیعی بهتر و راحتر می باشد. در این متد واحدهای فولیکولی موی سر بصورت منفرد از نواحی مشخص شده برداشته می شود و در نقاط از پیش تعیین شده توسط جراح کاشته می شود. کسانی که از روش fit استفاده کردند به دلیل مشخص نبودن اثر زخم و دلمه های بعد از کاشت مو بسیار از این روش رضایت داشته اند. البته ریزش موها در این روش نیز وجود دارد اما جای نگرانی نیست و بعد از مدتی موها رشد خواهند کردند.

کاشت مو به روش FUT

کاشت موی طبیعی در روش های مختلفی انجام می شود یکی از تکنیک های مرسوم نواری یا کاشت مو به روش fut می باشد.
در این روش همانطور که از نام آن مشخص است یک نوار از پوست سر (معمولا پشت سر) برداشته می شود بعد این نوار به قسمت های کوچکتری که به آن واحدهای فولیکولی مو گفته می شود در قسمت های از پیش مشخص شده پیوند زده می شود. زخم ایجاد شده پشت سر نیز با بخیه بسته می شود. اکثر اشخاصی که کاشت مو به این روش انجام داده اند اسکار خطی ایجاد شده بد از برداشت موی پشت سر بعد از مدتی کوتاه توسط موی ها سر شخص پوشانده می شود. دوره بهبودی این عمل کاشت موی طبیعی حدود ۲ الی ۳ است.
نحوه کاشت مو FUT
در روش FUT نیازی به تراشیدن سر نمی باشد و از سرعت بالایی برخوردار است. در این روش مو از ناحیه اهدا کننده که از پشت سر انتخاب می شود به صورت یک نوار جدا شده و به محل کاشت پیوند زده می شود. جراحی با استفاده از یک تیغ جراحی یک نوار از پوست سر از پشت سر برمی دارد معمولا این برش چند اینچ قطر دارد. و بعد از برداشت قسمت مورد نظر را بخیه می زند. نوارهای برداشته شده توسط جراح با تیغ جراحی مخصوص به قسمت های کوچک تقسیم شده می شوند. این کار کمک به رشد طبیعی مو کمک می کند.
کاشت مو به روش FUE

کاشت موی طبیعی به روش fue (در برخی از مراکز به اسم fit نیز شناخته می شود) یکی از پیشرفته ترین روش های کاشت موی سر است،
که این متد نسبت به سایر روش های قدیمی پیوند موی طبیعی بهتر و راحتر می باشد. در این متد واحدهای فولیکولی موی سر بصورت منفرد از نواحی مشخص شده برداشته می شود و در نقاط از پیش تعیین شده توسط جراح کاشته می شود. کسانی که از روش fit استفاده کردند به دلیل مشخص نبودن اثر زخم و دلمه های بعد از کاشت مو بسیار از این روش رضایت داشته اند. البته ریزش موها در این روش نیز وجود دارد اما جای نگرانی نیست و بعد از مدتی موها رشد خواهند کردند.
نحوه کاشت مو FUE

کیسه های ترشحی مو به طور مستقیم از پشت سر از بین صدها تا هزاران شکاف کوچک بریده می شوند.
جراح سوراخ های ریز با تیغه یا سوزن در نواحی از سر ایجاد می کند که بتواند پیوند مو را دریافت نماید. جراح به آرامی و دقت بسیار تارهای مو را در این سوراخ ها قرار می دهند. ممکن است جراح صدها یا حتی هزاران تار مو را در یک جلسه پیوند دهد. پس از پیوند، پزشک سر شما با گاز استریل و… پانسمان می کند احتمالا این پانسمان چند روز روی پوست قرار بگیرد.


کاشت مو

دلایل اصلی ریزش مو (الگوی طاسی سر):

 • رژیم غذایی نامناسب
 • استرس و اظطراب شدید
 • انواع بیماری ها
 • عدم تعادل هورمونی
 • مصرف دارو

عمل کاشت موی سر چگونه انجام می شود؟

در روش FUE معمولاً کل سر تراشیده می شود و با یک دستگاه کاشت مخصوص به طور مستقیم پیوند مو انجام می گیرد.
اگر ناحیه تحت درمان بزرگ باشد ممکن عمل پیوند مو در دو یا سه جلسه به فاصله چند ماه انجام شود. در طول پیوند مو نباید احساس درد داشته باشید و دردهای پس از عمل نیز با مسکن برطرف می گردند. بسیار مهم است که دستورالعمل های پزشک را بعد از درمان به دقت رعایت کنید.
روش مناسب افراد برای عمل کاشت مو

اکثر افرادی که برای کاشت (پیوند) مراجعه می کنند می پرسند که چند روش پیوند مو وجود دارد؟
در پاسخ به این سوال باید گفت که پیوند مو به دو روش کلی تقسیم بندی میشوند پیوند شکاف و پیوند میکروگرافت البته در نظر داشته باشید عمل کاشت در روش های مختلفی از جمله sut ، fut ، fit ، fci و… انجام می شود.


کاشت موی سر

عمل کاشت یک روش دائمی و مطمئن برای درمان ریزش مو  می باشد. در این روش از ریشه موی سالم سایر نواحی بدن برای پیوند به ریشه موی سر استفاده می گردد. روش های مختلفی برای این عمل وجود دارد که توسط پزشک برای بیمار توضیح داده می شود و در نهایت بنابر صلاحدید پزشک کاشت مو و انتخاب بیمار مناسب ترین روش انتخاب می گردد. این روش یک روش مناسب برای  افرادی است که مبتلا به آلوپسی آندروژنیک، ریزش موی ارثی و طاسی موضعی هستند و از سایر روش های درمانی نتیجه مطلوب را کسب نکرده اند. این روش برای سایر الگوهای ریزش مو مانند آلوپسی آره تا مناسب نمی باشد. اگر تصمیم به انجام جراحی زیبایی کاشت مو گرفته اید بدانید که این یک گام مهم و تأثیر گذار در تغییر دائمی ظاهر شما می باشد پس عجله نداشته باشید و پس از انجام بررسی های لازم به یک پزشک متخصص مراجعه کنید. در واقع مهارت پزشک و همچنین امکانات و تجهیزات کلینیک تأثیر بسیار زیادی در نتیجه بخش بودن جراحی دارد.


کاشت مو

متقاضیان کاشت موی سر چه کسانی هستند
افراد متقاضی معمولا کسانی هستند که در قسمت های مختلف سر دچار ریزش مو شده اند. طی بررسی های انجام شده افراد بعد از عمل با توجه به ظاهر جدید و برطرف شدن طاسی سر باعث افزایش جذابیت و بالارفتن اعتماد به نفس می شود. این عمل می تواند برای مردان و زنانی که بر هر دلیل دچار ریزش مو شده اند موثر باشد. البته کسانی که موهای خود به دلیل سوختگی یا زخم پوست از دست داده باشند نیز موثر است.
کاشت برای بیماران سرطانی
بیماران سرطانی که به خاطر شیمی درمانی دچار ریزش مو شده اند بعد از دوره درمان می توانند کاشت (پیوند) مو انجام دهند. البته روش های عمل در زنان با مردان نیز کمی متفاوت بوده بخاطر همین دلیل نمی توان روش مشخصی برای عمل برای هر فرد مشخص کرد. ابتدا موی شخص توسط متخصص مو معاینه و بررسی می شود و بعد بهترین روش کاشت را توسط متخصص (جراح) مشخص می گردد.


کاشت مو

در عمل پیوند (کاشت) مو چه اتفاقی می افتد؟ بعد از شستشو و استریل کردن سر ، با استفاده از یک سوزن کوچک قسمت های مشخص شده برای پیوند را بی حس می کند. پیوند معمولاً تحت بی حسی موضعی و با تزریق آرام بخش انجام می شود و دو راه اصلی برای استخراج فولیکول مو وجود دارد. روش  FUT (پیوند واحد فولیکال) و روش FUE (استخراج فولیکار).
مدت زمان عمل کاشت معمولا این عمل جراحی در حدود چهار ساعت یا بیشتر زمان می برد. ممکن است شخص باتوجه به وسعت ناحیه و نوع روش پیوند احتیاج به چند جلسه اضافه داشته باشد. البته فواصل جراحی مو در شخص متفاوت بوده و زمانبندی آن توسط متخصص مشخص می شود. بخیه عمل نیز بعد از گذشت ده روز پس از جراحی از بین می رود.


کاشت مو

کارهای بعد از عمل
بعد از پیوند مو سر احتمالا پوست سر شما چند مجروح است و شما نیاز مراقبت و مصرف داروهای تجویز شده پزشک باشید. معمولا داروهای تجویز شده بعد از عمل مسکن بوده و برای کاهش درد احتمالی پس از پیوند توصیه می شود. داروهای آنتی بیوتیک نیز برای کاهش ریسک ابتلا به عفونت نیز تجویز می شوند. بیشتر افرادی که این عمل را انجام داده اند بعد از گذشت چند روز می توانند به فعالیتهای عادی روزانه بپردازند. معمولا موهای کاشته شده بعد از چند هفته می ریزند، البته جای نگرانی نیست موهای جدید رشد میکنند. اغلب کسانی که پیوند مو انجام داده اند پس از گذشت ۸ تا ۱۲ ماه پس از جراحی شاهد رشد موی جدید خواهند بود.
عوارض جانبی
عوارض پیوند موی طبیعی دائمی نبوده و بعد از گذشت چند هفته برطرف می شود. از انواع عوارض جانبی کاشت (پیوند) مو میتوان به خونریزی ، عفونت های جذئی ، تورم پوست سر ، کبودی یا ورم دور چشم ، پوسته ای شدن سر در ناحیه ی که از آنجا مو برداشته شده ، احساس بی حسی در مناطق تحت درمان در پوست سر ، التهاب و یا عفونت کیسه های ترشحی مو ، ریزش مقداری از موهای کاشته شده میتوان اشاره کرد.چه انتظاراتی از کاشت (پیوند) مو می توان داشت؟

بعد از جراحی ، می توان انتظار داشت که بعد از گذشت چند ماه در نواحی که کاشت (پیوند) انجام شده، شاهد رشد طبیعی موهای سر باشیم. در نظر داشته باشید میزان رشد موی طبیعی در افراد یکسان نبوده و به عوامل مختلفی بستگی دارد. توجه به اینکه در کجا و توسط چه شخصی کاشت (پیوند) مو انجام می شود مهم است اگر شخص در مرکز تخصصی پیوند و توسط جراح (متخصص) خبره انجام شود می توان انتظار داشت پیوند (کاشت) مو به بهترین نحوه انجام شده است و نگرانی های در مورد این عمل سر از بین میرود.
قیمت و هزینه کاشت مو چقدر است؟

هزینه و قیمت این عمل در کلینیک نگین ایران نوین بسته به نوع روش برداشت و کاشت مو متفاوت می باشد. در مراحل اولیه موی اشخاص کاملا معاینه می شود سپس با اندازه گیری وسعت طاسی و تراکم بانک مو، بهترین روش یرای بیمار تعیین می گردد.

از عوامل مهم تعیین کننده هزینه کاشت

 • مقدار پیوند ها (گرفت ها)
 • نوع گرفت ها
 • تعداد جلسات مورد نیاز

هزینه این عمل به میزان ریزش مو و نواحی نیازمند ، روش و کیفیت کلینیک و تیم آن بستگی دارد. در نتیجه قبل از مراجعه به متخصص مشخص نمی گردد.

جهت دریافت مشاوره و اطلاعات بیشتر در زمینه کاشت و هزینه می توانید با کارشناسان کلینیک نگین ایران نوین تماس حاصل فرمایید.


تغذیه بعد از کاشت مو

اگر ریزش مو و کچلی را تجربه کرده باشید حتما با روش های کاشت مو آشنایی دارید. بهتر است بدانید استفاده از روش های کاشت مو در اکثر موارد باعث رفع دائمی کچلی و ریزش مو میشود به همین دلیل افرادی که دچار ریزش مو میشوند باید آن را در اولویت های خود قرار دهند. برای این که با استفاده از روش های کاشت مو به نتایج دلخواه دست پیدا کرد باید به یک سری از نکات بعد از آن توجه داشت که تغذیه بعد از عمل کاشت یکی از مهمترین موارد است به همین دلیل در ادامه تصمیم گرفته ایم شما را با آن آشنا کنیم.

اهمیت تغذیه بعد از کاشت مو

افرادی که از روش های کاشت مو استفاده میکنند باید به مراقبت های قبل و به خصوص بعد از عمل کاشت اهمیت زیادی دهند چون رعایت مراقبت های لازم باعث میشود تا رشد موها به خوبی صورت گیرد و زخم ها و التهاباتی که به وجود آمده در کمترین زمان ممکن از بین برود. تغذیه بعد از عمل یکی از مهمترین مواردی است که باید به آن توجه ویژه ای داشته باشید در غیر اینصورت به نتیجه نخواهید رسید.

به دلیل اینکه موهایی که در کاشت مو پیوند زده میشوند با موهای طبیعی انسان هیچ تفاوتی ندارند باید برای رشد مناسب آن ها به مصرف غذاهای مقوی و سالم پرداخت. بهتر است بدانید مصرف غذاهای مقوی بعد از عمل پیوند مو باعث میشود تا دوران نقاهت عمل کاشت تا حد زیادی کاهش پیدا کند. علاوه بر این احتمال هر گونه عوارض مانند عفونت، التهاب، تورم و .. به حداقل ممکن خواهد رسید.

بهترین تغذیه بعد از کاشت مو

تغذیه بعد از عمل به صورت دقیق توسط متخصصان مشخص خواهد شد به همین دلیل نباید از این نظر نگرانی خاصی داشته باشید. اما به طور کلی تا چند روز بعد از عمل باید به مصرف غذاهای سبک و مایعات پرداخت. مصرف مایعات باعث میشود تا گردش خون در بدن بهبود پیدا کند و موها رشد بهتری داشته باشند.

علاوه بر این تغذیه بعد از عمل تا چند ماه باید حاوی ویتامین های مختلف، پروتئین ها و کلیه ی عناصر مورد نیاز بدن باشد تا فرد بتواند در سریعترین زمان ممکن شاهد نتایج عمل کاشت باشد.

غذاهای ممنوع بعد از کاشت مو

تغذیه بعد از عمل کاشت  باید تا جایی که امکان دارد فاقد نمک، قند و شکر، کافئین، نوشیدنی های گازدار، غذاهای چرب، فست فود ها و کلیه ی غذاهای ناسالم باشد. استفاده از این غذاها باعث میشود تا موها رشد مناسبی نداشته باشند و حتی در مواردی فرد شاهد ریزش موها باشد به همین دلیل نباید نسبت به آن بی توجه بود.

  

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LeL0k4fAAAAAGOsQv-rIgGwJWiZU2os8M0fDQk8