جراحی زیبایی

جراحی زیبایی

جراحی زیبایی نوعی جراحی پلاستیک است که هدف آن بهبود ظاهر فرد است ، اما باید با احتیاط این عمل جراحی را انجام داد. این جراحی میتواند شامل عمل های کاشت مو ، کاشت ابرو ، ترمیم مو ، کاشت ریش ، لیپوساکشن ، جراحی بدن و … باشد ، که در این مقاله قصد داریم بیشتر راجب آنها صحبت کنیم.
جراحی زیبایی با محبوبیت خود نسبت به دیگر عمل ها رو به رشد است ، با 15.1 میلیون عمل زیبایی درسال 2013 در آمریکا انجام شده است که نسبت به سال قبل 3 درصد افزایش یافته است. عملهای زیبایی تقریباً برای هر قسمت از بدن وجود دارد و میتوان تقریبا تمامی قسمت ها و اعضای بدن را جراحی زیبایی کرد، اما این عمل باید به آرامی و بدون استرس و عجولا تصمیم گرفت .

چرا که نتایج این عمل ها اغلب دائمی هستند ، بنابراین مهم است که در مورد تصمیم گیری ، استفاده از یک پزشک مناسب و داشتن انگیزه مناسب اطمینان داشته باشید.

نظر پزشک درباره جراحی زیبایی

اگر پزشک معتقد باشد مشكل اساسی وجود دارد كه با عمل جراحی قابل حل نیست ، یا اگر بیمار علائم اختلال بدشكلی بدن (BDD) را نشان دهد ، پس قبل عمل جراحی زیبایی لازم است که بیمار با پزشک معالج یک مشاوره داشته باشد تا بیمار در جریان کامل عمل قرار گیرد.

BDD می تواند باعث شود فرد احساس کند كه در ظاهر خود اشتباهی رخ داده است.

جراحی بازسازی نوع دیگری از جراحی پلاستیک است. این هدف به منظور بهبود عملکرد و ایجاد یک ظاهرطبیعی به بخشی از بدن شخص آسیب دیده ، به عنوان مثال ، پس از ماستکتومی است. این مقاله تنها به جراحی زیبایی می پردازد.

جراحی زیبایی در کلینیک نگین ایران نوین

شاید در گذشته عمل های جراحی زیبایی تنها برای قشر خاصی از مردم ثروتمند مورد استفاده قرار می گرفته است، اما امروزه با پیشرفته تر شدن تکنولوژی های به کار گرفته در این عمل های زیبایی و گسترش آنها، بسیاری از مردم به عمل های زیبایی مختلفی دست می زنند. این عمل ها می تواند از اصلاح و ترمیم مو نقایص پوستی و تا زیباسازی صورت و بدن را در گیرد.

عمل جراحی که در اصطلاح به آن جراحی پلاستیک نیز گفته می شود، ضمن بازسازی اندام تحت عمل، به ترمیم و زیبایی آن نیز می پردازد. این عمل ها، توسط تیم متخصص جراحی ، و در کلینیک تخصصی انجام می پذیرد.

بسته به اینکه چه عمل زیبایی قرار است در بدن و صورت فرد انجام شود، تخصص پزشک نیز متفاوت خواهد بود. به طور مثال، انجام عمل زیبایی کاشت مو توسط پزشک جراح متخصص مو انجام می شود اما عمل بینی یا جراحی گوش ممکن است توسط متخصص جراحی گوش و حلق و بینی یا متخصص جراحی پلاستیک انجام شود.

در صورتی که کاندید عمل زیبایی دارای شرایط لازم باشد و در انتخاب کلینیک تخصصی جراحی زیبایی، دقت لازم به عمل آید، عوارض خطرات جراحی ، به صورت چشمگیری کاهش خواهد یافت و هزینه جراحی زیبایی، در مقایسه با نتایج گرفته شده از این عمل ناچیز خواهد بود.

انواع جراحی زیبایی

به طور کلی عمل های زیبایی به هر نوع از عمل جراحی اطلاق می شود که هدف آن، بهبود شکل ظاهری یا رفع عیوب محل خاصی از بدن بیمار باشد. عمل های زیبایی می توانند با هدف زیبایی صورت و بدن، جراحی گردن و غبغب، زیبایی شکم و پهلو، جراحی سینه (بزرگ کردن، کوچک کردن و لیفت سینه) و زیبایی بازو ها و ران (لیفت و کوچک کردن) انجام پذیرد.

جراحی سینه

این نوع از عمل جراحی که بیشتر به خانم ها رایج است یکی از بیشترین عمل های زیبایی در دنیا میباشد. زنان ممکن است به دنبال عمل جراحی سینه برای بهبود شکل بدن خود باشند.

روشهای ماموپلاستی ممکن است شامل موارد زیر باشد:

بزرگ کردن سینه یا بزرگ شدن آن به طور سنتی با استفاده از پروتزهای ژل شور یا سیلیکون انجام می شود و اکنون گاهی با پیوند چربی انجام می شود.

موارد استفاده جراحی سینه

ممکن است در صورتی انجام شود که زن احساس کند که سینه های او خیلی کوچک است ، اگر یک سینه بزرگتر از دیگری باشد یا اینکه سینه ها بعد از بارداری یا شیردهی تغییر کرده اند. برخی از خانمهای مسن تر به دلیل افتادگی پوستی از بین رفتن سینه ها ، به دلیل افتادن سطح سینه ، این روش درمانی را انتخاب می کنند.

در بعضی از خانم ها ، بزرگ شدن سینه می تواند باعث افزایش عزت نفس و بهبود احساسات در مورد جنسیت آنها شود. با این حال ، در برخی ، مشکلات آنها باقی خواهد ماند . به همین دلیل است که قبل اینکه زنان این عمل جراحی را انجام دهند ابتدا به یک پزشک برای گرفتن مشاوره مراجعه نمایند.

کوچک شدن سینه می تواند به رهایی از ناراحتی جسمی در زنان کمک کند ، در حالی که هدف تقویت، بیشتر به ظاهر مربوط می شود. وچک شدن سینه همچنین ممکن است خطر ابتلا به سرطان سینه را در خانمهایی که در معرض خطر این بیماری هستند ، کاهش دهد.

روش ماستوپسی (Mastopexy) در جراحی سینه


ماستوپسی (Mastopexy) یا لیفت سینه شامل از بین بردن پوست و بافت غده ای برای کوچکتر شدن سینه ها و ترمیم مجدد بافت باقی مانده برای بلند شدن سینه است.

بسته به میزان حجم بیمار یا از دست رفتن آن ، ماستوپکسی را می توان با کاشت سینه ترکیب کرد. در حالی که شبیه به کاهش سینه است ، که مقدار بیشتری از بافت را از بین می برد.

کاهش پستان مردان ، ژنیکوماستی ، بزرگ شدن بافت پستان در مردان را درمان می کند. این ممکن است با لیپوساکشن یا با الگوهای مختلف زخم انجام شود که اغلب در اطراف نوک پستان میباشد.

عمل لیپوساکشن

لیپوساکشن یا همان لیپکتومی به کمک مکش ، از کانال های نازک یا لوله های فلزی توخالی برای خلاء چربی از قسمت های مختلف بدن ، معمولاً شکم ، ران ، باسن ، باسن ، باسن بازوها و گردن استفاده می کند. لیپوساکشن ممکن است برای کاهش پستان مردان نیز استفاده شود.

ابزارهای مورد استفاده در لیپوساکشن شامل دستگاههای استاندارد ، سونوگرافی ، مکانیکی و لیزری هستند. همه آنها مستلزم مکش چربی از طریق لوله هستند.

عوارض لیپوساکشن


برای جلوگیری از عوارض ، محدودیتی در میزان چربی وجود دارد که جراح می تواند با خیال راحت آن را از بین ببرد ، بسته به اینکه بیمار بلافاصله بعد از عمل ترخیص شود یا در بیمارستان بستری شود. لیپوساکشن نباید به عنوان روشی برای کاهش وزن در نظر گرفته شود. هنگام انجام عمل در بیمار مناسب ، هدف از بهبود کانتور و کاهش مناطق محدود ذخایر چربی است.

تجمع خون

عوارض نادر است اما ممکن است ، اینها شامل تجمع خون در زیر پوست است که به عنوان هماتوم ، عفونت ، تغییر در احساس ، واکنش های آلرژیک ، آسیب به ساختارهای زیرین و نتایج ناخوشایند شناخته می شود. پزشک باید از قبل این موارد را با بیمار در میان بگذارد.
لیپوساکشن خطر ابتلا به دیابت ، بیماری های قلبی یا فشار خون بالا را کاهش نمی دهد.

جراحی های بدن

ابدومینوپلاستی یا شکم شکن که شکم را مجددا شکل داده و محکم می کند. با هدف سفت کردن ماهیچه و دیواره شکم ، پوست و چربی اضافی از قسمت میانی و پایین شکم برداشته می شود.این عمل ممکن است بعد از بارداری یا بعد از کاهش وزن زیاد مناسب باشد.

جراحی زیبایی صورت

بلفاروپلاستی یا جراحی پلک با هدف تغییر شکل پلک ها انجام می شود. با افزایش سن ، پوست ملایم می شود و ممکن است افتادگی یا هود شدن لبه های فوقانی وجود داشته باشد و کیسه هایی روی قسمت پایین آن قرار داشته باشد. جراحی پلک ممکن است کاربردی ، آرایشی یا هر دو باشد. این امر معمولاً شامل از بین بردن یا تغییر مجدد اضافی پوست و چربی است و این روش ممکن است ماهیچه ها و تاندون های اطراف را تقویت کند.

تاثیر جراحی بر زیبایی صورت

جراحی می تواند شکل صورت را تغییر داده یا پوست را محکم کند. در جراحی زیبایی بینی ، که به عنوان “کار بینی” نیز شناخته می شود ، جراح برای بهبود ظاهر و اغلب تنفس ، بینی خود را تغییر می دهد. این ممکن است شامل تغییر شکل نوک و کاهش زخم استخوان در قسمت فوقانی بینی می باشد.

این می تواند با برش های کوچک که به خوبی پنهان است انجام شود ، اغلب در داخل سوراخ بینی. جراحان تا زمانی که بیمار حداقل 15 سال سن نداشته باشد ، جراحی زیبایی بینی را توصیه نمی کنند تا امکان رشد کامل غضروف و استخوان بینی فراهم شود.

بهترین کاندیدای برای جراحی زیبایی

یکی از مراحل مهم در هر عمل زیبایی، جلسه مشاوره جراحی زیبایی است. در این جلسه، پزشک متخصص پس از دریافت انتظارات بیمار درباره نتایج عمل، راهنمایی های لازم را درباره آنچه در پروسه عمل ممکن است اتفاق بیفتد برای وی بیان کرده و سپس با تخمین هزینه عمل زیبایی، بهترین و مناسبت ترین روش را برای وی انتخاب خواهد کرد.

عوارض جراحی زیبایی

همانطور که پیش از این نیز گفته شد، در صورتی که عمل زیبایی توسط پزشک متخصص انجام پذیرد، نه تنها خطرات جدی بیمار را تهدید نمی کند، بلکه وی می تواند از نتایج عمل خود لذت ببرد. برخی از عمل های زیبایی به طور کلی با نقاهت یا درد خفیفی در روزهای ابتدایی عمل همراه هستند. با انتخاب بهترین روش عمل زیبایی توسط متخصص جراحی زیبایی، بیمار می تواند از بروز کمترین خطرات و عوارض پس از عمل خود مطمئن باشد.

هزینه جراحی زیبایی

هزینه انجام عمل های زیبایی بستگی زیادی به نوع عمل دارد. بسیاری از افراد به دلیل پرداخت هزینه اولیه کمتر، عمل خود را نزد پزشکانی که تخصص لازم را برای انجام عمل مطلوب بیمار ندارند انجام می دهند. این افراد، به طور قطع در آینده نزدیک با مشاهده نتیجه نامطلوب، مجبور به عمل های ثانویه می شوند که همین امر، هزینه نهایی انجام عمل زیبایی را برای آنها چند برابر می کند.

بهترین کلینیک جراحی زیبایی

در صورتی که بیمار به دنبال گرفتن بهترین نتیجه از عمل خود باشد، باید با دقت فراوان رزومه پزشک جراح خود را بررسی نموده و پس از مشاوره با بیماران قبلی پزشک و مشاهده نتایج عمل، با اطمینان کامل به انجام این عمل بپردازد.

انتخاب کلینیک جراحی زیبایی یکی از مهمترین مراحل عمل زیبایی است. با انتخاب بهترین کلینیک جراحی های زیبایی، علاوه بر اینکه بیمار می تواند در محیطی بهداشتی و مجهز قرار گیرد، ضمن اطمینان از هزینه پرداختی می تواند به بهترین پزشکان متخصص عمل زیبایی نیز دسترسی داشته باشد.

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LeL0k4fAAAAAGOsQv-rIgGwJWiZU2os8M0fDQk8