مشاوره ربات تلگرام(24 ساعته)

SMP

میکروپیگمنتیشن چیست

SMP

SMP که مخفف عبارت Scalp Micropigmentation می باشد به انجام متد میکروپیگمنتیشن بر روی پوست سر گفته می شود که این متد از روش های نوین و با بازدهی بالا جهت کاشت مو و ابرو و همچنین ترمیم مو و ابرو می باشد.

در روش SMP یا میکروپیگمنتیشن که به تاتوی پزشکی نیز معروف است رنگدانه در زیر پوست ناحیه سر، ابرو و یا بخش های مد نظر دیگر کاشته می شود.این تکنیک در آرایش بانوان نیز کاربرد داشته و در محو کردن کم پشتی و طاسی مردان مورد استفاده قرار می گیرد. از دیگر استفاده های این روش  می توان به پرپشت نمودن و هاشور زدن نواحی کم پشت سر اشاره نمود که در کلینیک زیبایی فوق تخصصی ایران نگین قابل ارائه می باشد.

SMP

هاشور ابرو در حقیقت همان تاتو ابرو می باشد اما میکروپیگمنتیشن کاشت رنگدانه های (ریزدانه های رنگی) با استفاده از دستگاه مخصوص در ناحیه ی ایپدرم و درم (زیرین) پوست می باشد. امروز به دلیل مزایای میکروپیگمنتیشن در بین بانوان بسیار رایج شده است.

بد نیست بدانیم میکروپیگمنتیشن با تاتو تفاوت هایی دارند که در ادامه به آنها می پردازیم. همان گونه که مطلع اید میکروپیگمنتیشن با استفاده از دستگاه انجام می گردد ولی در تاتو (سنتی) از دستگاه خاصی استفاده نمی شود. در همین ابتدا حتما متوجه اولین مزیت میکروپیگمنتیشن نسبت به تاتو شده اید، استفاده از دستگاه های اتوماتیک و استریل شده.

 عوامل مهم در کیفیت میکروپیگمنتیشن و SMP

 • سوزن دستگاه میکروپیگمنتیشن (سوزن به صورت یکبار مصرف می باشد)
 • کارتریج دستگاه میکروپیگمنتیشن
 • رنگ مورد استفاده (حتما دارای استاندارهای لازم را داشته باشد)
 • بهتر است قبل از انجام میکروپیگمنتیشن برای اطمینان از نداشتن حساسیت یکبار بصورت تست انجام شود.

 

کاربردهای میکروپیگمنتیشن

 • تاتوکردن ابروها
 • دائمی کردن آرایش چشم ها (خط چشم ، کشیدن مژه و..)
 • میکروپیگمنتیشن لب ( فرم دهی ، تقویت ، اصلاح تقارن)
 • ترمیم و اطلاح رنگ

یکی از کاربرد های میکروپیگمنتیشن در تاتو کردن ابرو ها با ظرافت بالا می باشد. که باعث برطرف نمودن کم پشتی ابرو ها و همچین فرم دهی مناسب می گردد.

منبع: کلینیک تخصصی ترمیم مو نگین ایران نوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره رایگان

  درباره ما

  عمل زیبایی زیر نظر با تجربه ترین پزشکان کشور و بهره مندی از قویترین تیم جراحی زیبایی کشور. با عزمی راسخ و حضور پزشکان مجرب کاشت مو که دارای مدرک فلوشیپ پیوند مو از کانادا می باشند

  callmegif
  فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم